Nowoczesne sesje w Kunowie

Sesje Rady Miasta i Gminy w Kunowie zmienią się nie do poznania. Wszystko dzięki inwestycji w nowoczesne rozwiązania, takie jak tablety, komputery, czy duży monitor i nowoczesny system do przekazywania obrazu z sesji na żywo.

– Dzięki temu Urząd Gminy w Kunowie wkracza w XXI wiek – mówi Lech Łodej burmistrz Kunowa i dodaje, że to przede wszystkim duże ułatwienie dla radnych. Burmistrz jako przykład podaje wyświetlanie na ekranie zamontowanym na sali imienia i nazwiska radnego, gdy ten zabiera głos oraz wyświetlanie wyników głosowania po wcześniejszym automatycznym ich zliczeniu. – Zakupiliśmy łącznie 17 tabletów, którymi radni posługiwać się będą podczas sesji, a na nich wyświetlane będą projekty uchwał czy inne dokumenty, którymi radni posługują się podczas obrad – wylicza i dodaje, że zakupione zostały także dwa laptopy i komputer stacjonarny do obsługi e-Sesji.
Lech Łodej podkreśla także, że inwestycja kosztowała blisko 70 tys złotych, ale przyniesie gminie wiele oszczędności.
– Rocznie gmina na sam papier wydawała około 30 tysięcy złotych, teraz cały obieg dokumentów odbywać się będzie elektronicznie – zaznacza burmistrz Łodej.
Pierwsza 'nowoczesna’ sesja rady gminy w Kunowie odbędzie się 27 września. Obrady mają być transmitowane na portalu YouTube. Tydzień wcześniej radni oraz pracownicy urzędu zostaną przeszkoleni z obsługi nowego sprzętu. Dodajmy, że obowiązek transmitowania obrad wprowadza nowelizacja ustawy o samorządzie. Obrady mają być transmitowane już od następnej kadencji.
/bart/

Ważne wydarzenia