Starostwo szykuje „kapsułę czasu”

źródło zdjęcia: TuWrocław.com

Starostwo Powiatowe przygotowuje się do obchodów 20-lecia istnienia Powiatu Ostrowieckiego. Podczas uroczystości na terenie naszego powiatu zostanie wkopana kapsuła czasu.

– W związku z tym chcemy zaprosić równolatków naszego powiatu, czyli osoby urodzone w 1998 roku do współtworzenia obchodów – mówi Krzysztof Ołownia ze Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
– Oprócz listów do przyszłych pokoleń w kapsule czasu znajdą się informacje o powiecie ostrowieckim i jego 20-letniej historii – dodaje Krzysztof Ołownia.
Starostwo nie wybrało jeszcze miejsca, w którym kapsuła zostanie zakopana, ale pewne jest, że będzie to na terenie jednostki podległej powiatowi, czyli np. pod jedną ze szkół ponadgimnazjalnych albo pod samym urzędem. 20-latkowie, którzy zechcą 'skontaktować’ się za pomocą listu z przyszłymi pokoleniami mają czas na zgłoszenie się do końca września, pod adresem rzecznik@powiat.ostrowiecki.eu lub pod nr telefonu (41) 247 51 83. Kapsuła zostanie wkopana 11 października. Kilka dni później w ramach tych samych obchodów na terenie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica zasadzony zostanie pamiątkowy dąb.
/bart/

Ważne wydarzenia