W Kunowie uczniowie rozpoczęli rok szkolny w odnowionej placówce

Dziś w Kunowie przy okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego uczniom została oddana zmodernizowana szkoła podstawowa.

– Szkoła przeszła gruntowną termomodernizacje, została odnowiona w środku, wymieniony został kocioł grzewczy, zainstalowano nowoczesne oświetlenie LEDowe a także panele fotowoltaiczne – mówi Lech Łodej, burmistrz gminy Kunów i dodał, że placówka nie była remontowana od 50 lat, a na dachu zalegał bardzo szkodliwy eternit.
Burmistrz Łodej podkreślił, że inwestycja przyniesie gminie spore oszczędności – Nie trzeba będzie tyle pieniędzy wydawać na ogrzewanie, a konkretnie na gaz, którym szkoła jest w tym momencie ogrzewana – zaznacza burmistrz Łodej i dodaje, że chciałby by teraz każdy termomodernizowany budynek w gminie wyposażony został w panele fotowoltaiczne by tych oszczędności było w gminie jak najwięcej.
– Zarówno uczniowie jak i nauczyciele mogą w końcu cieszyć się z nowoczesnej placówki, na którą czekali wiele lat, spełniło się nasze marzenie i z całą pewności możemy stwierdzić, że jesteśmy teraz szkołą XXI wieku – twierdzi Dorota Opała, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Kunowie.
Uczniowie, mimo że niechętnie wracają po wakacjach do szkoły, cieszą się, że najbliższe 10 miesięcy spędzą w lepszych warunkach – To jest po prostu nowa szkoła, wszystko pięknie wyremontowane, mamy teraz najładniejszą szkołę w powiecie! – mówili Zuza i Kuba. Inwestycja kosztowała blisko 2 miliony 400 tysięcy złotych. Prawie milion 300 gmina pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, reszta kwoty to wkład własny gminy. Dziś naukę w szkole podstawowej w Kunowie rozpoczęło 420 uczniów w 20 klasach.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia