Kaszuba już oficjalnie kandydatem PiS na prezydenta Ostrowca

Dariusz Kaszuba, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego i radny miejski trzech kadencji oficjalnie został przedstawiony dziś jako kandydat PiS na prezydenta Ostrowca. Stało się to na konferencji prasowej.
– Pan Dariusz Kaszuba jest gwarantem tego, że będzie potrafił współpracować z samorządem powiatowym i wojewódzkim – mówił Zbigniew Duda, starosta ostrowiecki i szef lokalnych struktur PiS w powiecie. – Gdyby Państwo wybrali go na prezydenta będzie również potrafił odpowiednio przedstawiać problemy Ostrowca na szczeblach ministerialnych. W tej chwili tego wszystkiego nam brakuje.
Dariusz Kaszuba podkreślił, że kandydowanie na urząd prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego poczytuję za wielki zaszczyt i wyróżnienie. Zadeklarował też „pełne oddanie”, by współpraca z innymi samorządami i stroną rządową rozwijała się z korzyścią dla mieszkańców miasta.
– Deklaruję też realizację potrzebnych i korzystnych dla mieszkańców naszego miasta inwestycji. Wraz z całym naszym środowiskiem tworzymy zespół, który temu zadaniu podoła – mówił.
Jego program dla Ostrowca ma być oparty na programie regionalnym partii pod nazwą 'Silna gospodarka, bezpieczna rodzina”. – Program ten zawiera 22 kluczowe kwestie, z których zdecydowana większość jest do realizacji w Ostrowcu – zaznaczył Kaszuba. Chodzi między innymi o wdrożenie programu 'Mieszkanie plus”, czy 'Czyste powietrze”. W rozwoju gospodarczym – wyjaśniał z kolei senator Jarosław Rusiecki – pomóc ma współpraca z instytucjami rządowymi, które inwestują w Ostrowcu. Senator wymienił Polską Spółkę Gazownictwa, która buduje nową magistralę, PKP modernizującą linię kolejową, czy GDDKiA, która przygotowuje się do budowy dalszej części obwodnicy miasta.
Dariusz Kaszuba będzie kandydował nie tylko na prezydenta Ostrowca. Jest liderem listy PiS w swoim okręgu do rady miasta. Liderem listy do powiatu będzie Zbigniew Duda. Magdalena Zieleń, skarbik powiatu i regionalnych struktur PiS powalczy z kolei o mandat w sejmiku wojewódzkim.

/mag/

Ważne wydarzenia