Wybory 2018. Kampania różne ma kolory

Kampania wyborcza nabiera rumieńców. Kandydaci na samorządowców zdecydowanie się uaktywniają i promują w różnych miejscach. Dziś nieoczekiwanie na konferencji prasowej dotyczącej budowy nowego SOR-u pojawił się i zabrał głos Dariusz Kaszuba, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Staszica, radny miejski PiSu i rekomendowany kandydat tej partii na prezydenta Ostrowca. Dariusz Kaszuba inwestycję pochwalił. – Budowa poprawi funkcjonowanie szpitala i przyczyni się do rozwiązania problemu z osobami nietrzeźwymi – mówił.
I pochwalił też apel przewodniczącego Rady Społecznej szpitala z czerwca tego roku o to, by gmina rozważyła możliwość umorzenia bądź zwolnienia szpitala z opłat podatku od nieruchomości, bo ten jest w trudnej sytuacji finansowej.
– Warto rozważyć taką odezwę, która została wygłoszona 21 czerwca, bo ta prośba jest jak najbardziej zasadna. Kwota, jaką płaci się jako podatek od nieruchomości mogła być z pewnością przeznaczona na wiele bieżących, pilnych potrzeb szpitala, chociaż na zakup potrzebnego sprzętu, bo to jest kwota około 200 tysięcy zł.
Radny Kaszuba pochylił się przy tym nad wizerunkiem szpitala, któremu – jak można zrozumieć z jego wypowiedzi – nie pomaga miasto, bo niezbyt starannie pielęgnuje zieleń wokół lecznicy. – W celu poprawy sytuacji szpitala, i także jego wizerunku, należałoby chyba zadbać o teren przed szpitalem, który jest własnością gminy, a nie jest on właściwie zadbany. Jest on zaśmiecany, krzewy i zieleń nie są dostatecznie pielęgnowane i nie wpływa to dobrze na wizerunek tych, którzy szpital odwiedzają spoza naszego miasta – zwracał uwagę.
Niedługo poznamy programy wyborcze kandydatów na prezydenta, burmistrzów i wójtów w powiecie. W jak wielu znajdzie się troska o pielęgnowanie zieleni – zobaczymy.

/mag, joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia