Gwiazdki Moc – Remontujemy świetlicę w szpitalu!

Ekipa budowlana dziś rozpoczęła remont świetlicy dla mam i dzieci na oddziale pediatrycznym Szpitala Powiatowego w Ostrowcu. Jest to możliwe dzięki Świątecznej Akcji Radia Ostrowiec i LGD Krzemienny Krąg 'Gwiazdki Moc’, podczas której zebraliśmy ponad 60 tysięcy złotych.
Koncepcję urządzenia sali przygotowała projektantka Joanna Turbakiewicz. Dziś mówiła o tym, co jest najważniejsze przy projektowaniu takiego miejsca. – Chodzi o to, by przypominało namiastkę domu. Musi być kącik, gdzie można się pobawić, musi być miejsce z wygodnym fotelem, by przytulić się do mamy, taty, czy kogoś bliskiego, musi być nastrojowe, ciepłe i przyjazne – podkreśla projektantka.
Na sali jedna ze ścian będzie pokryta farbą, po której będzie można malować jak po tablicy. Znajdą się trzy kąciki z leżankami, rozdzielone parawanami, by zapewnić intymność. Centrum świetlicy wypełnią wygodne pufy i siedziska dla dzieci oraz stoliczki do odrabiania lekcji, rysowania, czy innych zabaw.
Ostateczne kolory do sali wypoczynku jeszcze wybieramy, ale wiadomo już co będzie motywem przewodnim świetlicy. – Sala będzie jasna z wieloma kolorystycznymi elementami, które mają dodać energii i radości. Motywem przewodnim będą piękne, kolorowe motyle – mówi Joanna Turbakiewicz.
Dotychczas z pieniędzy zebranych podczas akcji wyposażyliśmy cały oddział w rolety przeciwsłoneczne, kupiliśmy dwa komputery i dwie drukarki, by usprawnić obsługę małych pacjentów oraz 12 rozkładanych foteli tak, by rodzice zostający z dziećmi na noc nie musieli spać na podłodze na matach, czy materacach.
Dziś rozpoczynamy ostatni etap realizacji naszej akcji i to kolejna okazja, by pięknie podziękować darczyńcom – mieszkańcom miasta i powiatu, którzy tak chętnie brali w niej udział, i dzięki którym urządzenie świetlicy w szpitalu stało się możliwe.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia