Wakacyjne remonty w ostrowieckich przedszkolach i szkołach

Około 350 tysięcy złotych przeznaczyła gmina Ostrowiec na tegoroczne wakacyjne remonty placówek oświatowych. – W tym roku zdecydowana część z tych środków zostanie przeznaczona na remont przedszkoli. W Publicznym Przedszkolu nr 5 rozpocznie się niedługo malowanie elewacji i remont dachu – koszt to około 40 tysięcy złotych, a w przedszkolu nr 7 zaplanowana jest wymiana podłóg w trzech salach i ich malowanie za 25 tysięcy złotych. Przedszkole nr 11 dostanie nowe ogrodzenie, a w przedszkolu numer 12 wykonany zostanie remont gabinetów terapii autyzmu i terapii sensorycznych – mówi Małgorzata Stafijowska z Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w ostrowieckim Urzędzie Miasta.
Na placu zabaw przedszkola nr 16 zainstalowana zostanie nowa piaskownica i naprawione urządzenia do zabaw, a w przedszkolu nr 21 remontu doczekają się dwie sale lekcyjne i schody wejściowe.
Pieniądze na remonty dostały także szkoły podstawowe. W „trójce” zaplanowano na wakacje remont szatni i malowanie sal lekcyjnych, a w szkole nr 10 przystosowanie pracowni po Warsztacie Terapii Zajęciowej, który opuścił budynek szkoły.
Dodatkowo, jak informowaliśmy dzięki środkom unijnym w ramach programu 'Nowoczesna szkoła’ powstanie boisko wielofunkcyjne przy szkole podstawowej nr 14 a szkoły zostaną doposażone w pomoce dydaktyczne.
/wer/

Podziel się

Ważne wydarzenia