Ostrowieccy policjanci ujawnili trzech nietrzeźwych kierowców

Policjanci z ostrowieckiej drogówki przeprowadzili po raz kolejny akcję 'Trzeźwy poranek’. Wczoraj od wczesnych godzin porannych szczególną uwagę zwracali na trzeźwość kierujących.

– Podczas wczorajszej akcji, tylko w ciągu kilku godzin, przebadanych zostało 199 kierowców. Policjanci ujawnili 3 nietrzeźwych kierujących pojazdami.- podsumowuje akcje Sylwester Kaniewski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu. Wśród trzech ujawnionych nietrzeźwych osób, był kierowca samochodu ciężarowego. Mężczyzna jechał drogą krajową nr 9 z wypełnioną towarem naczepą. 40sto –letni mieszkaniec powiatu opatowskiego miał ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
– Apelujemy o rozwagę. Życie i zdrowie wszystkich użytkowników dróg zależy od nas samych. Trzeźwość powinna być dla każdego z nas sprawą priorytetową. Pamiętajmy o tym i zawsze kierujmy się rozsądkiem, bo tylko w ten sposób możemy dać sobie i innym gwarancję bezpieczeństwa na drodze – dodaje Sylwester Kaniewski.
Policja przypomina także, że w budynku Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim został zamontowany alkomat, dzięki któremu każdy może sam sprawdzić swój stan trzeźwości. Badanie jest bezpłatne.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia