Budowa tzw. północnej obwodnicy Ostrowca bez opóźnień

Trwa drugi etap budowy tzw. północnej obwodnicy Ostrowca. Po wyremontowaniu odcinka od ulicy Iłżeckiej do skrzyżowania z Kraszewskiego, teraz drogowcy pracują na odcinku od Kraszewskiego do skrzyżowania z ulicą Siennieńską. – Bardzo duża wartość kontraktu, bo ponad 5 mln 700 tys. złotych. Dodatkowo bardzo dobre tempo – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Jarosław Górczyński prezydent Ostrowca. – Dwukierunkowa ścieżka rowerowa, przebudowana kanalizacja deszczowa, oświetlenie i cztery zatoki autobusowe – tak będzie wyglądała ulica Rzeczki – dodał prezydent.
Ulica ma być gotowa do końca października. W przyszłym roku samorząd chce dokończyć całą inwestycję i wybudować 'przebicie’ od ulicy Siennieńskiej do ulicy Bałtowskiej. – Mamy wykupiony teren od skrzyżowania Las Rzeczki – Siennieńska do skrzyżowania Bałtowska – Samsonowicza – mówił prezydent Górczyński.
Przetarg na budowę brakującego odcinka tzw. północnej obwodnicy gmina chce ogłosić wiosną przyszłego roku. Obwodnica pozwoli kierowcom ominąć centrum miasta – od wjazdu z ulicy Sienkiewicza przez Grzybową, Graniczną, Rzeczki aż do Bałtowskiej i Samsonowicza.
/wer,mag/

Ważne wydarzenia