Kąpiel pod chmurką

Była dmuchana brama wejściowa, upominki w postaci kaszkietów z napisem „Rawka od nowa” rozdawane przez urzędników i poczęstunek. Tuż po przecięciu wstęgi, czego dokonały dzieci, wybrzmiały fanfary, a setki bało-pomarańczowych balonów wzleciało w powietrze ogłaszając, że otwarte baseny na Rawszczyźnie wkrótce zostaną otwarte.

Feta, jaka towarzyszyła dziś odbiorowi technicznemu długo oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji, była formą podziękowania dla wykonawców, radnych miejskich i wszystkich osób zaangażowanych w pracę przy budowie basenów. – Robimy to wszystko, aby Ostrowiec stał się przyjaznym, bezpiecznym, miłym miejscem do wypoczynku, rekreacji i życia – mówił Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

Inwestycja jest już prawie gotowa. Pozwolenie na użytkowanie musi jeszcze wydać inspektor nadzoru budowlanego, straż pożarna i sanepid, który pobrał już próbki wody. – Myślę, że już pod koniec tygodnia będzie już można uruchomić obiekt dla mieszkańców – mówi Piotr Węglewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Na otwarty kompleks basenowy składają się dwie niecki – dla najmłodszych i dorosłych. Głębsza, podzielona na część do pływania i rekreacji, wyposażona jest w hydromasaże i tzw. łóżka wodne, a płytsza w liczne fontanny. Jest zjeżdżalnia: rodzinna i pojedyncza, rwąca rzeka, a w otoczeniu plac zabaw i mnóstwo zieleni. Po zamknięciu sezonu letniego powstanie jeszcze wiata strefy mokrej z przebieralniami, prysznicami i dodatkowymi łazienkami. Inwestycja kosztowała 9,5 miliona złotych. Jak podkreślał prezydent Górczyński nie była kredytowana. Dziś została poświęcona przez ks. Jana Sarwę proboszcza parafii św. Michała Archanioła.

Cennik otwartych basenów na Rawszczyźnie zostanie przedstawiony w przyszłym tygodniu, o czym będziemy informować.

 

/mag/

 

Ważne wydarzenia