Wnioski o wyprawkę najlepiej złożyć przez internet

1 lipca rusza nabór wniosków o przyznanie 300 złotych wyprawki szkolnej. Wnioski o świadczenie „Dobry Start”, czyli tak zwaną wyprawkę dla ucznia w wysokości 300 złotych, są krótkie i wymagają wpisania podstawowych danych, a złożenie ich drogą elektroniczną nie potrwa dłużej niż kilka, kilkanaście minut – zapewniają pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowcu i zachęcają, by nie składać ich osobiście w urzędzie.
– Spodziewamy się długich kolejek, bo uprawnionych do otrzymania świadczenia jest w Ostrowcu około 8 tysięcy dzieci – mówi Ksenia Buszyńska z MOPSu.
Rodzice, opiekunowie faktyczni dziecka, opiekunowie prawni, rodziny zastępcze, a także osoby prowadzące rodzinne domy dziecka wnioski o świadczenie mogą składać za pośrednictwem strony 'Empatia’  lub przez bankowość elektroniczną już od 1 lipca. Świadczenie przysługuje uczniom od 1 klasy szkoły podstawowej do ukończenia 20 lat, a uczniom z orzeczeniem o niepełnosprawności do 24 roku życia.
Termin przyjmowania wniosków papierowych na wyprawkę został wyznaczony na 1 sierpnia. Wtedy rusza także przyjmowanie wniosków na jeszcze 3 inne świadczenia – m.in. zasiłki rodzinne i 500 plus. Te wnioski – tradycyjnie lub elektronicznie należy złożyć do 30 listopada.

 

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia