Pierwsze urodziny za nami…

 

17 czerwca w Parku Miejskim świętowaliśmy pierwsze urodziny Radia Ostrowiec. Pogoda pięknie dopisała, dopisali też nasi Słuchacze

Nie było miejsca w Parku, w którym coś by się nie działo. Była Strefa Zdrowia, gdzie można było zrobić bezpłatne badania słuchu, ciśnienia i cukrzycy oraz uzyskać porady dietetyczki. Była Strefa Miasteczka Rowerowego, gdzie młodsi i starsi mieszkańcy miasta mogli popróbować swoich umiejętności jazdy na rowerze i wziąć udział w licznych konkursach. Między drzewami powstała galeria z rysunków dzieci, które malowały swoje przygody rowerowe. Ostrowieccy policjanci znakowali rowery i prowadzili pogadanki jak niebezpieczne jest prowadzenie samochodu po alkoholu, a do przekonania „nieprzekonanych” służyły alkogogle.

Wspaniała zabawa na świeżym powietrzu była możliwa dzięki Strefom Animacji. Zabawy sprawnościowe, dmuchańce, miecze świetlne, pokazy ratownictwa medycznego to tylko niektóre z atrakcji, na które tego dnia mogły liczyć całe rodziny z dziećmi.

Ostrowczanie mogli podziwiać młode koziołki w Koziej Zagrodzie, robić sobie z nimi zdjęcia i karmić słodkimi marchewkami. Mogli obejrzeć stare i nowe samochody oraz posmakować potraw z grilla.

Miłośnicy ciężkiego sprzętu próbowali swoich sił na koparce i oglądali wyposażenie strażackiego wozu.

Był I Bieg o Puchar Radia Ostrowiec, mecze z dziennikarzami, malowanie buziek, tatuaże z henny, kiermasze i prezentacje na scenie wspaniałych ostrowieckich grup tanecznych i akrobatycznych oraz samych radiowców, którzy zaprezentowali Radiową Piosenkę.

– Gratuluję urodzin i pragnę podkreślić, że po roku Waszej działalności udowodniliście, że jesteście bardzo rzetelnym i merytorycznym medium, bez którego mieszkańcy miasta nie wyobrażają już sobie rozpoczęcia dnia – mówił ze sceny i na antenie Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca. Podkreślał, że idea plenerowych imprez z okazji Dni Ostrowca przyjęła się wśród mieszkańców. – Pozwala nam się zintegrować, pokazać, że nasze miasto jest piękne, przyjazne i dynamicznie się rozwija – mówił prezydent Górczyński.

Słuchacze, którzy nie mogli przybyć do Parku na naszej antenie mogli posłuchać o tym co się dzieje, bo w czasie imprezy działało nasze studio plenerowe.

Fantastyczna zabawa w parku zakończyła się koncertem zespołu Kakadu, który na żywo zagrał przeboje Radia Ostrowiec.

Organizacja całej imprezy nie byłaby możliwa gdyby nie współpraca z wieloma instytucjami, organizacjami, sponsorami i partnerami.

Zespół Radia Ostrowiec pięknie za to dziękuje, zapraszamy do oglądania zdjęć i filmiku z 1 Urodzin Radia Ostrowiec.

Joanna Gergont-Woś

Redaktor Naczelna

—————————————————————————-

Dziękujemy za współpracę i pomoc w organizacji imprezy:

Miejskiemu Centrum Kultury, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Urzędowi Miasta w Ostrowcu, Miejskiej Energetyce Cieplnej, Zakładowi Usług Miejskich, Straży Miejskiej, Powiatowej Straży Pożarnej, Komendzie Powiatowej Policji, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego, oddziałowi terenowemu w Ostrowcu, Kołom Gospodyń Wiejskich z Miłkowa, Chmielowa i Szwarszowic w gminie Bodzechów oraz całej ekipie z gminy Bałtów, Ostrowieckiemu Stowarzyszeniu Biegaczy „Ostrobiec”, Grupie Nieformalnej „Rowerowy Ostrowiec”, Koziej Zagrodzie na Zagajach, druhom z Komendy Hufca ZHP w Ostrowcu, Orkiestrze Dętej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu, Szkole Muzycznej Casio, Ostrowieckiemu Stowarzyszeniu Taekwondo Olimpijskiego, Szkole Tańca PROGRES, Klubowi Sportowemu BLACK&WHITE, Klubowi Olimpia Fitness, To Ja – Kasia Kozińska, Klubowi KSZO ODLEWNIA, Sali Zabaw MiMiTorek, Joannie Pikus z Zespołu Interdyscyplinarnego MOPS, Annie Szałapskiej z Drukarni Miasto Kolorów, Studiu Tatuażu InkyWinky Tattoo, Bałtowskiemu Kompleksowi Turystycznemu, Klubowi Pojazdów Dawnych „Singiel” oraz zaprzyjaźnionym lokalnym mediom, które pomogły nam rozpropagować imprezę: Lokalnej TV, Telewizji Krzemionki, Telewizji Ostrowieckiej oraz dziennikowi Echo Dnia.

DUMNY SPONSOR STRATEGICZNY

Castorama Ostrowiec Świętokrzyski

ZŁOTY PARTNER

Teknamotor

SREBRNY PARTNER

Automix Spała „To Serwis”

SPONSORZY

Romet Ostrowiec

Niezależna Dyrektor Sprzedaży Mary Kay Magdalena Gościńska

KIA IM Patecki Sandomierz

Salon Mody Męskiej Vilaro w Ostrowcu

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z naszych urodzin

Podziel się

Ważne wydarzenia