Wystawa rysunków satyrycznych Tadeusza Szypowskiego

W Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu, prezentowana jest wystawa 'Pół żartem, pół serio”, rysunków satyrycznych Tadeusza Szypowskiego, które powstały na przestrzeni lat 1975-1986. Artysta tworzył je dla gazety hutniczej 'Walczymy o stal’. Przedstawiały one w krzywym zwierciadle życie ostrowieckiej huty. Przeglądając gazetę te rysunki mnie śmieszyły, niektóre z nich są nadal aktualne, uznałem, że warto pokazać je jeszcze raz – mówił Wojtek Mazan, kurator wystawy w Biurze Wystaw Artystycznych.

Tadeusz Szypowski nie przywiązywał wagi do oryginałów rysunków, więc prawdopodobnie żaden się nie zachował. Na wczorajszym wernisażu artysta opowiadał skąd czerpał inspiracje do prac. – To były czasy, kiedy gdzie się nie obejrzało to coś śmieszyło. Niektóre rysunki to odzwierciedlenie sytuacji, w których sam uczestniczyłem – mówił artysta.

Tadeusz Szypowski to wyjątkowy artysta i bardzo skromny człowiek. Wystawę oglądałam z dużym zainteresowaniem. Niektóre rysunki są ponadczasowe – podkreślała Aneta Pierścińska – Maruszewska w trakcie wczorajszego wernisażu.

Rysunki Tadeusza Szypowskiego można oglądać do 29 czerwca w Biurze Wystaw Artystycznych w budynku kina Etiuda.
/wer/

Ważne wydarzenia