Fałszywy „policjant” zatrzymany

Ostrowieccy policjanci zatrzymali oszusta, który wyłudzał pieniądze od starszych osób metodą 'na policjanta’.

To 45-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Policjanci złapali mężczyznę 'na gorącym uczynku’ gdy próbował oszukać starszą kobietę na kwotę 16 tys złotych. Mężczyzna został ujęty dzięki świadkowi.
– W miniony czwartek około godziny 16.30 do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim przyszedł mężczyzna i poinformował policjantów, iż widział jak chwilę wcześniej przed jedną z restauracji w pobliżu budynku komendy starsza kobieta przekazywała kopertę, prawdopodobnie z pieniędzmi obcemu mężczyźnie i według niego mogło dojść do oszustwa – mówi Sylwester Kaniewski rzecznik ostrowieckiej policji i dodaje, że natychmiast na zgłoszenie zareagowali policjanci, którzy byli w poczekalni komendy i niezwłocznie udali się we wskazane przez świadka miejsce. Tam niestety nie zastali już mężczyzny.
– Z relacji świadka wynikało, iż sprawca mógł wsiąść do miejskiego autobusu. Policjanci natychmiast zatrzymali autobus, który chwilę wcześniej odjechał z przystanku niedaleko restauracji. W autobusie od razu zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy. Został on zatrzymany i doprowadzony do policyjnej jednostki, gdzie podczas wykonanych czynności funkcjonariusze ujawnili przy nim pieniądze w kwocie 16 000 złotych, pochodzące z oszustwa, którego dopuścił się chwilę wcześniej – dodaje Kaniewski.
Zatrzymany mężczyzna został przesłuchany i obecnie przebywa w areszcie. Policjanci ustalili, że wcześniej jedenastokrotnie brał udział w oszustwach. Jego ofiarami zwykle padały starsze osoby, które przekazywały mu pieniądze w kwotach od około 3 000 do 30 000 złotych. Ostrowczaninowi grozi teraz 8 lat więzienia. Jak informuje policja sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań. Sprawca był najprawdopodobniej członkiem zorganizowanej grupy oszustów.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia