To mogła być próba porwania dziecka. Policja poszukuje świadków.

Policja poszukuje świadków zdarzenia jakie miało miejsce wczoraj około godziny 17:00 przy skrzyżowaniu ulic Bałtowskiej i Jana Pawła II. 11-letniej dziewczynce podwiezienie samochodem zaproponował kierowca, który zatrzymał się w okolicy skrzyżowania. Miał ją też szarpać i siłą próbować wepchnąć do swojego auta.

– Mężczyzna wysiadł z pojazdu i wbrew jej woli chciał, aby wsiadła do jego auta, proponując, że ją podwiezie – informuje Sylwester Kaniewski, rzecznik prasowy ostrowieckiej policji. – Dziewczynce pomógł świadek zdarzenia. Dzięki jego interwencji dziewczynka zdołała się oddalić. Z naszych ustaleń wynika, że mężczyzna poruszał się pojazdem nieustalonej marki koloru czarnego o numerach rejestracyjnych rozpoczynających się od literek TO. Charakterystycznym elementem była biało-czerwona flaga – dodaje rzecznik Kaniewski.
Policję o zdarzeniu poinformował ojciec dziecka. Dziewczynka zapamiętała, że mężczyzna miał w uchu rozpychający kolczyk typu 'tunel’, przebitą brew oraz irokeza na głowie.
Policja prosi wszystkich świadków tego zdarzenia o kontakt z ostrowiecką komendą policji bezpośrednio lub za pomocą numeru alarmowego 997. Sprawą zajmuje się wydział kryminalny ostrowieckiej komendy.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia