Ruszyła zbiórka pieniędzy na leczenie Tomasza Stawiarskiego

Ruszyła zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Tomasza Stawiarskiego, zawodnika Świtu Ćmielów, który przed tygodniem, po brutalnym faulu w meczu z Chmielnikiem Zenit doznał wstrząsu krwotocznego. 20-latek przebywa w szpitalu w Kielcach. Ma usuniętą śledzionę i uszkodzenia twarzoczaszki. W czwartek został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej.
W piątek fundacja „Cornelia” otworzyła subkonto i wspólnie z klubem Świt rozpoczęła zbiórkę pieniędzy. – Są już pierwsze wpłaty, a solidarność kibiców i sportowców są ogromne – mówi Wioletta Rogala-Mazur, prezes Fundacji „Cornelia”. Wpłaty zadeklarowały okoliczne kluby sportowe, między innymi KSZO, klub z Jacentowa i Klimontowa. Zawodnicy tego ostatniego przekazali na leczenie kolegi prawie 2 tysiące złotych. Specjalne cegiełki były też sprzedawane podczas niedzielnego meczu Świtu Ćmielów z Grodem Ćmińsk. Na mecz, któremu towarzyszyła charytatywna zbiórka, przyszła rekordowa liczba kibiców – około 600 osób. Cegiełkę za 10 złotych kupiło 471 osób. Na Stadionie Leśnym prowadzone były licytacje piłek, które przyniosły kolejne 1350 złotych. – Piłkę z podpisami piłkarzy KSZO w imieniu klubu Ester Wojciechowice za 600 złotych wylicytował trener Piotr Paszyński – wymienia prezes Rogala-Mazur.
Droga Tomka Stawiarskiego do zdrowia i sprawności będzie długa i kosztowna. Pieniądze na jego leczenie i rehabilitację można wpłacać na numer:
Fundacja „Cornelia” Wioletty Rogali – Mazur
nr.rachunku: 06 1020 2674 0000 2902 0156 2818
tytułem: Pomoc dla Tomka
Zbiórka prowadzona jest także na zrzutka.pl.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia