Nadanie imienia Tadeusza Kościuszki Niepublicznemu Technikum w Ostrowcu

Wczoraj odbyły się uroczystości nadania imienia Tadeusza Kościuszki Niepublicznemu Technikum w Ostrowcu. Wydarzenie rozpoczęło spotkanie pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Parku Miejskim, gdzie złożono kwiaty. Później uczestnicy wraz z klasami mundurowymi z Ostrowca, Radomia, Kielc, Opatowa, Końskich i Starachowic przemaszerowali na mszę do Kolegiaty Świętego Michała. Następnie uroczystości przeniosły się na ostrowiecki Rynek. Nadanie imienia szkole to wyjątkowa chwila w historii. – Tadeusz Kościuszko był wielkim człowiekiem, który chciał się uczyć i dokształcać. Wy jako młodzi uczniowie również stale dążycie do pogłębiania swojej wiedzy – podkreślał Dariusz Wątroba Dyrektor Generalny ZDZ w Kielcach.
– Kiedy wybieraliśmy patrona dla naszej szkoły rozważaliśmy kilka kandydatur. Zdecydowaliśmy się na imię Tadeusza Kościuszki. To bohater dwóch kontynentów i z jego postacią historycznie związana jest nasza szkoła, ponieważ nasza młodzież występuje w replikach strojów z czasów Powstania Kościuszkowskiego – mówiła Małgorzata Bidzińska, wicedyrektor Niepublicznego Technikum w Ostrowcu.
Po uroczystości nadania imienia technikum ksiądz Jan Sarwa poświęcił sztandar szkoły.
Później na Rynku odbył się pokaz musztry w wykonaniu klas mundurowych ZDZ w Kielcach.
Po części oficjalnej można było obejrzeć broń z Muzeum Orła Białego w Skarżysku i skosztować wojskowej grochówki.
/wer/

Podziel się

Ważne wydarzenia