Konkurs Przedszkola nr 5 i Radia Ostrowiec „Kim zostanę jak dorosnę?”

Na zdjęciu dzieci z przedszkola w Stawie Kunowskim

Nasze dzieci mają wielkie i piękne marzenia. Każdego dnia w przedszkolach i szkołach nauczyciele krok po kroku przygotowują je do wejścia w dorosłe życie. Niektóre przedszkolaki już wiedzą, kim chciałyby zostać w przyszłości.

Tak jak sześciolatki z Przedszkola Publicznego nr 5, na przykład Lena Rej, która chce zostać tancerką. – Lubię wszystkie tańce i sama wymyślam nowe, a później będę je tańczyć na scenie – mówi.
Albo Wiktoria Krawczyk, która chce zostać psią fryzjerką. – Bo lubię pieski i kotki – uzasadnia.
Filip Masternak chce zostać piosenkarzem. A dlaczego? – Bo mam ładny głos – odpowiada.
A Jagoda Sajecka chce być kosmetyczką. – Lubię malować paznokcie i chcę malować włosy – powiedziała Radiu Ostrowiec.
I dlatego już w najbliższą środę 18 kwietnia o godz. 10 Przedszkole Publiczne nr 5 i Radio Ostrowiec organizuje prezentacje pod hasłem „Kim zostanę jak dorosnę”.
Dzieci z 12 ostrowieckich przedszkoli na scenie kina Etiuda przedstawią scenki pokazujące przedstawicieli poszczególnych zawodów, takich jak strażak, policjant, hutnik, dentysta, czy radiowiec. Będą też popisy wokalne i recytatorskie. Wśród zaproszonych gości znajdą się także osoby, które na co dzień wykonują popularne zawody i które opowiedzą o swojej pracy.
Zapowiada się wspaniała rodzinna zabawa, bo do kibicowania tego dnia swoim pociechom zapraszamy rodziców, rodzeństwo, dziadków, babcie. Impreza jest otwarta.
A już od 19 kwietnia zapraszamy do udziału w konkursie „Na najbardziej pomysłową sylwetkę przedstawiciela zawodu”.
OPIS KONKURSU
19 kwietnia na naszej stronie internetowej www.radioostrowiec.pl zaprezentujemy zdjęcia sylwetek/kukiełek zawodów wykonanych przez przedszkolaki, biorące udział w prezentacji „Kim zostanę jak dorosnę”. Tam też będą mogli głosować internauci, a głosować można do 26 kwietnia do północy.
Przedszkole, która uzyska najwięcej głosów w nagrodę otrzyma 32 calowy telewizor, za zajęcie II miejsca – radiomagnetofon, a za zajęcie III miejsca – aparat fotograficzny.
27 kwietnia na antenie Radia Ostrowiec ogłosimy wyniki konkursu.

Także od 19 do 26 kwietnia codziennie na naszej antenie przedszkolaki zachęcać będą do głosowania na swoją kukiełkę, będą opowiadać o swoich marzeniach i pozdrawiać swoich najbliższych i przyjaciół.

19 kwietnia odwiedzą nas dzieci z Przedszkoli nr 11, 21, 15
20 kwietnia dzieci z Przedszkoli nr 16 i 19
23 kwietnia dzieci z Przedszkoli”Pajacyk” i „Dwunastka”
24 kwietnia dzieci z Przedszkola „Słoneczny uśmiech” i Przedszkola nr 12
25 kwietnia dzieci z Przedszkola 5 i 7
26 kwietnia dzieci z Przedszkola Sióstr Maryi
Zapraszamy do słuchania na 95,2 FM
Radio Ostrowiec
————————————————–
Partnerem konkursu „Kim zostanę jak dorosnę” organizowanego przez Przedszkole Publiczne nr 5 i Radio Ostrowiec jest firma Termohurt, ul. Kolejowa 3 w Kunowie.
Fundatorem nagród w konkursie jest Galeria Mebli Arkadia, ul. Żabia 11 w Ostrowcu.

Podziel się

Ważne wydarzenia