Ponad milion złotych na sport

Milion 120 tysięcy złotych przekazał samorząd województwa dla stowarzyszeń, które działają na rzecz popularyzowania sportu wśród dzieci i młodzieży.

To już druga taka transza dotacji na ten cel w tym roku.
Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego, podpisał umowy z czterema stowarzyszeniami, które wspierają realizację polityki zrównoważonego rozwoju i wyrównywania szans. Wśród wyróżnionych organizacji znalazły się Świętokrzyskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach,
Stowarzyszenie FUN SPORT Kielce i Stowarzyszenie Zielonka z gminy Iwaniska, które otrzymane pieniądze przeznaczy na organizację nauki pływania dla 120 uczniów na pływalni w Opatowie.
Ponadto dzięki pomocy finansowej, którą przyznaje samorząd możliwe będą inwestycje w takich obszarach jak sport młodzieżowy, szkolny, sport na obszarach wiejskich, wsparcie aktywności osób starszych i niepełnosprawnych czy zakupy sprzętu sportowego.
Z roku na rok samorząd stara się na sport przeznaczać coraz to więsze sumy pieniędzy, tylko w tym na ten cel zostanie przekazanych ponad 2 miliony 200 tysięcy złotych.
/tom/

Podziel się

Ważne wydarzenia