Włamanie w Święta, przed Świętami kolejna próba oszustwa

Święta Wielkanocne nie powstrzymały włamywaczy w gminie Ćmielów.

Z informacji jakie przekazała policja 1 kwietnia w Ćmielowie przy ulicy Sandomierskiej, nieustaleni sprawcy po wybiciu szyby w drzwiach wejściowych sklepu dostali się do jego wnętrza skąd skradli kasetę z kasy fiskalnej z pieniędzmi oraz 25 sztuk batonów czekoladowych. Właściciel sklepu oszacował straty na 3206 zł.
A przed samymi świętami 30 marca oszuści próbowali wyłudzić 80 tys złotych od kolejnej staruszki. Dotychczas nieustalona kobieta zadzwoniła na telefon stacjonarny i podała się za policjantkę. Twierdziła, że wnuczek miał wypadek i potrzebne są pieniądze na „załatwienie sprawy”. Na szczęście 87-letnia kobieta w porę zorientowała się, że pada ofiarą oszustów i zgłosiła sprawę na policję.
Ewa Libuda, rzecznik ostrowieckiej policji podkreśla, że mimo wielu apeli i ostrzeżeń wciąż dochodzi do wyłudzeń i apeluje, by w przypadku takich telefonów nigdy nie przekazywać pieniędzy obcym osobom. Ani policja ani służby komunalne, czy przedstawiciele urzędów nie pobierają pieniędzy od ludzi. – W przypadku jakichkolwiek podejrzeń należy dzwonić na policję. Numer 997 jest do dyspozycji mieszkańców – mówi Ewa Libuda.
/bart/

Ważne wydarzenia