Oszuści nie ustępują

Kolejna ofiara oszustwa 'na policjanta” w Ostrowcu. W czwartek do 77 – letniej mieszkanki miasta zadzwoniła kobieta podając się za policjantkę.

Przez telefon opowiedziała historię, że wnuczka pokrzywdzonej miała wypadek drogowy i żeby polubownie załatwić sprawę potrzebne są pieniądze. Kobieta przekazała oszustce, że ma w domu 15 tysięcy złotych, ta stwierdziła, że to wystarczy, a pieniądze odbierze mężczyzna, który dostarczy je na policję.
W ten sposób straciła swoje oszczędności.
To nie jedyna próba wyłudzenia, która miała miejsce w czwartek. Oszuści w podobny sposób próbowali jeszcze wyłudzić pieniądze od innych osób, te jednak wykazały się czujnością i zawiadomiły policję.
Ewa Libuda, rzecznik ostrowieckiej policji podkreśla, że mimo wielu apeli i ostrzeżeń wciąż dochodzi do wyłudzeń i apeluje, by w przypadku takich telefonów nigdy nie przekazywać pieniędzy obcym osobom. Ani policja ani służby komunalne, czy przedstawiciele urzędów nie pobierają pieniędzy od ludzi. – W przypadku jakichkolwiek podejrzeń należy dzwonić na policję. Numer 997 jest do dyspozycji mieszkańców – mówi Ewa Libuda.
/joge/

Ważne wydarzenia