Pierwsza kandydatka na prezydenta Ostrowca

Edyta Handze jest kandydatką Nowoczesnej na prezydenta Ostrowca. Dziś poinformowali o tym działacze podczas konferencji, w której uczestniczyły posłanki Joanna Scheuring – Wielgus, Monika Rosa, Elżbieta Stępień.

Edyta Handze, jest ostrowczanką. – Ukończyłam tutejsze liceum, mam wykształcenie wyższe. Jestem ekonomistką, ukończyłam Szkołę Wyższą Handlową na kierunku zarządzanie i marketing. Od lat związana jestem z biznesem, pracowałam w firmach międzynarodowych i polskich, a obecnie pracuję na etacie w jednej z ostrowieckich firm – mówiła.
Zapowiedziała, że chce zaproponować program dla miasta, który pomoże mu 'wkroczyć na ścieżkę rozwoju’.
Z kolei Radosław Stępniak, przewodniczący Koła Nowoczesnej w Ostrowcu zapowiedział, że w nadchodzących wyborach samorządowych chcą wystawiać wspólne listy z innymi ugrupowaniami. – Najbliżej jest nam do Komitetu Obrony Demokracji, ale gotowi jesteśmy współpracować ze wszystkimi ugrupowaniami prodemokratycznymi. W tę grupę nie wpisuje się Prawo i Sprawiedliwość – podkreślił.
Dodał, że rozmowy o współpracy z Platformą Obywatelską w Ostrowcu utrudnia fakt, że ta w powiecie jest w koalicji z PiS-em.
Nowoczesna w swoim programie dla Ostrowca i powiatu mocno akcentuje ofertę dla młodych ludzi oraz środowisk przedsiębiorców.
Po konferencji w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Wspólnej 5 rozpoczęła się debata m.in. na temat praw kobiet oraz zmian w wymiarze sprawiedliwości.
Przypomnijmy, że posłanka Nowoczesnej Elżbieta Stępień była inicjatorką przyjętej przez Sejm uchwały, by rok 2018 ustanowić 'Rokiem Praw Kobiet’.
/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia