Jestem. Badam się!

Jestem.Badam się!- to hasło kampanii społecznej, która rozpoczęła się w ubiegły weekend w Ostrowcu. Jej celem jest dotarcie do jak największej liczby kobiet by uświadomić i przypomnieć, jak istotne są badania profilaktyczne . Całą akcję poprzedziła sesja zdjęciowa, w której wzięły udział mieszkanki Ostrowca – córki, mamy, babcie. – Kobiety w natłoku zajęć zapominają o sobie i o swoim zdrowiu. Jeśli ta akcja skłoni chociaż jedną kobietę do badań nawet zwykłej morfologii to dla mnie będzie to sukces – mówiła Klaudia Wnuk – Adamczyk pomysłodawczyni przedsięwzięcia i autorka bloga „Ja zwykła matkaa”
Plakaty możemy zobaczyć w gabinetach kosmetycznych, fryzjerskich i placówkach edukacyjnych. Ale to na portalu społecznościowym Facebook kampania nabrała tempa i dotarła aż do USA.
Aby dołączyć do akcji wystarczy zrobić sobie zdjęcie z kartką z napisem np. Jestem mamą – badam się! i wstawić na Facebooka oznaczając #JestemBadamSię. Tym sposobem zdjęcia przypominające o badaniach mogą obiec nie tylko Ostrowiec, ale i cały świat.
Kampania Jestem. Badam Się! prowadzona jest pod patronatem trzech organizacji: Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości, Federacja Stowarzyszeń Amazonki i Stowarzyszenie Ostrowiecki Klub Amazonka.
/wer/

Podziel się

Ważne wydarzenia