Szlak ma już swoją nazwę, a zwycięzca odjechał rowerem!

Dziś w Radiu Ostrowiec uroczyście wręczyliśmy nagrody w konkursie na nazwę szlaku rowerowego łączącego 9 gmin należących do Lokalnej Grupy Działania 'Krzemienny Krąg’. Nagrody wręczyli Joanna Gergont – Woś – redaktor naczelna, Jarosław Kuba – prezes LGD Krzemienny Krąg i Rafał Stąporek – przedstawiciel firmy Romet Ostrowiec, sponsor konkursu.
W sumie na konkurs wpłynęło ponad 90 propozycji. Zwycięzcą został pan Piotr Pytel z Ostrowca proponując nazwę Krzemienny Szlak. – Oglądałem z córką popularną kreskówkę „Flinstonowie”. Tam padła nazwa kamienny szlak, zamieniłem na krzemienny i jak widać dobrze zrobiłem – mówił pan Piotr i odjechał z redakcji na nowym rowerze.
II miejsce przypadło w udziale pani Agnieszce Podporze z Ostrowca, która z kolei zaproponowała nazwę 'Pasiasty szlak”. – Sugerowałam się kamieniem popularnym w naszym regionie i widokiem pasiastych pól w czasie wycieczek rowerowych – wyjaśniła pani Agnieszka, która wybiera się w tym roku rowerem nad morze, dlatego sakwa wygrana w konkursie bardzo ją ucieszyła.
Trzecią nagrodę odebrał pan Mariusz Gwałt z Ostrowca za propozycję 'Krzemienna Dziewiątka” i otrzymał licznik do roweru.
Kapituła zdecydowała także o przyznaniu 7 wyróżnień, wśród nich dla pani Magdy Ścibor z Ćmielowa za… poczucie humoru. Pani Magda zaproponowała nazwę 'A niech mnie – krzemienny szlag!”
Trasa, łącznie z istniejącymi duktami leśnymi, polnymi drogami będzie miała aż 1200 kilometrów. W sumie powstaną 42 pętle rowerowe, a trasę na wycieczkę wybrać będzie można poprzez specjalną aplikację na smartfony lub stronę internetową – mówi Jarosław Kuba, prezes LGD 'Krzemienny Krąg”, która pozyskała środki na tę inwestycję. Na szlaku znajdą się wiaty turystyczne i samoobsługowe stacje naprawy rowerów.
Szlak będzie oznakowany, a wyruszyć na trasę będzie można już w czerwcu.
/wer/

Ważne wydarzenia