Pracownicy szpitala chcą podwyżek. Dyrektor deklaruje rozpoczęcie rozmów

Pięć związków zawodowych działających w ostrowieckim szpitalu powiatowym domaga się rozmów z dyrekcją na temat podwyżek.

Jak informowaliśmy wczoraj, przedstawili dyrekcji pismo z prośbą o spotkanie w tej sprawie i rozpoczęcie rozmów. – Pierwsze pismo złożyłyśmy w styczniu, ale nie doczekałyśmy się odpowiedzi – mówi Małgorzata Machajska, przewodnicząca Związków Zawodowych Pielęgniarek i Położnych w ostrowieckim ZOZie.
– Razem ze wszystkimi związkami, które działają w ostrowieckim szpitalu napisaliśmy i złożyliśmy pismo do dyrektora szpitala. Chcielibyśmy, by pan dyrektor usiadł z nami i poważnie porozmawiał na temat wynagrodzeń – dodaje.
Wszystkie związki to oprócz pielęgniarek i położnych – związek NSZZ 'Solidarność’, związki laborantów, techników RTG i związki branżowe, czyli pracowników ZOZu.
Rafał Lipiec, dyrektor szpitala dziś potwierdził nam, że z pismem się zapoznał i planuje spotkać się ze związkami.
Na pytanie, czy widzi szansę na podwyższenie płac pracownikom odpowiedział: – Na razie otrzymałem suche pismo z prośbą o spotkanie. Oczywiście chodzi w nim o podwyżki ale najpierw trzeba usiąść do rozmów.
Związki w ostrowieckiej lecznicy liczą na to, że rozmowy będą konstruktywne.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia