Jest porozumienie między dyrekcją szpitala, a lekarzami

Dyrekcja ostrowieckiego szpitala i lekarze, którzy pod koniec ubiegłego roku wypowiedzieli klauzule opt-out doszli do porozumienia. Dokument zostanie spisany przez prawników obu stron i podpisany w poniedziałek. Do tego czasu ani lekarze, ani władze szpitala nie chcą zdradzać szczegółów. Dr Piotr Walasik ze Związku Zawodowego Lekarzy mówi tylko, że obie strony spotkały się w połowie drogi.

Tak, jak już informowaliśmy porozumienie będzie zawarte na czas określony. – Jest to porozumienie tymczasowe obejmujące czas do końca czerwca, czyli do momentu, kiedy zaczną obowiązywać ustalenia poczynione między ministrem zdrowia, a rezydentami – mówi dr Piotr Karbowniczek. Dr Piotr Walasik dodaje, że wtedy będzie można rozmawiać o docelowych rozwiązaniach.
To, że powrót do rozmów ma nastąpić w czerwcu potwierdza dyrekcja lecznicy, podczas dzisiejszego spotkana reprezentowana przez Dariusza Kopanię, dyrektora do spraw medycznych.
Wzrost minimalnych wynagrodzeń lekarzy specjalistów jest jednym z punktów głośnej umowy zawartej między lekarzami rezydentami, a ministrem zdrowia. Na razie jednak nie jest pewne, czy pójdą za nim pieniądze dla szpitali.
Pewne jest, że porozumienie zawarte w ostrowieckim szpitalu rozwiązuje problem z obsadą lekarskich dyżurów na oddziałach. Szczegóły porozumienia poznać mamy w poniedziałek.

/mag/

Ważne wydarzenia