Baseny na Rawszczyźnie będą otwarte w czerwcu. Ostrowiec zapłacił opłatę legalizacyjną

Ostrowiec zapłacił opłatę legalizacyjną za samowolę budowlaną przy budowie otwartych basenów na Rawszczyźnie. Inwestycja wkrótce będzie kontynuowana.

Przypomnijmy, że Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Ostrowcu nałożył dwie takie opłaty. Pierwszą w wysokości 250 tysięcy złotych za samowolę przy budowie basenów i drugą w wysokości 2 i pół tysiąca złotych za samowolę przy budowie placu zabaw.
– Przelew został wykonany, ale gmina nie poniosła z tego tytułu żadnej szkody – podkreśla Marzena Dębniak, wiceprezydent Ostrowca. – Koszty, które zostały potrącone z ostatniej faktury poniósł wykonawca.

Gmina Ostrowiec zwracała się do wojewody świętokrzyskiego o umorzenie tej opłaty, ale wniosek został odrzucony. – Kluczowa dla tej decyzji była sytuacja finansowa gminy Ostrowiec Świętokrzyski – mówi Diana Głownia, rzecznik wojewody. – Samorząd przedstawił dokumentację finansową i na jej podstawie odmówiono umorzenia opłaty legalizacyjnej – dodaje.

Jak informuje Radio Ostrowiec Stanisław Adamski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego plac zabaw może być już użytkowany, a decyzję o wznowieniu robót przy rozpoczętej budowie basenów wyda w ciągu miesiąca.
– Zakończenie budowy basenów to kwestia około 10 dni – mówi tymczasem wiceprezydent Dębniak. – Baseny będziemy mogli oddać mieszkańcom już w czerwcu.
Jest szansa, że do czerwca zakończony zostanie też drugi etap inwestycji, zakładający budowę zewnętrznych przebieralni oraz dwóch zjeżdżalni i rwącej rzeki. Przetarg na to zadanie jest w trakcie rozstrzygania. To, czy wykonawca zdąży z realizacją drugiego etapu będzie zależało od terminu uzyskania pozwolenia na budowę.
/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia