Agnieszka Rabka nie zagra już w KSZO Ostrowiec

Agnieszka Rabka nie jest już zawodniczką siatkarskiej drużyny KSZO Ostrowiec. Była kapitan ostrowieckiego teamu dołączyła do zespołu Developress Skyres Rzeszów.

W wywiadzie dla portalu Liga Siatkówki Kobiet zawodniczka powiedziała, że nie była to łatwa decyzja, ale o zmianie barw klubowych zaważył fakt, że Developress gra w Lidze Mistrzyń i ma tam możliwość pokazania się na arenie międzynarodowej. Dodała także, że klub KSZO nie wypełnił wszystkich zobowiązań finansowych wobec niej.
Jak mówi Mariusz Rokita, prezes KSZO Ostrowiec S.A. 'drobne zaległości finansowe’ dotyczą okresu kiedy nie był prezesem Klubu. – Jesteśmy w trakcie rozwiązywania kontraktu z Agnieszką Rabką. Dżentelmeńsko zgodziliśmy się, by mogła zagrać w meczu w minioną sobotę w nowej drużynie, bo dużo zrobiła dla naszego Klubu, nie chcieliśmy blokować jej kariery – tłumaczy. I dodaje, że czekają na formalne rozwiązanie umowy z menadżerem Agnieszki Rabki.
Prezes Rokita zapewnia też, że obecnie Klub płaci na bieżąco wszystkim zawodniczkom i nie ma obaw, by kolejne siatkarki chciały opuścić drużynę.
Nowym kapitanem zespołu KSZO wybrana została atakująca ostrowieckiej drużyny Anna Miros. (Agnieszka Rabka na zdjęciu w środku)
/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia