Wspaniałe zwycięstwo siatkarek KSZO Ostrowiec

Podopieczne trenera Adama Grabowskiego pokonały wczoraj na własnym boisku zespół MKS-u Dąbrowa Górnicza. Kibice pobili rekord… frekwencji.
Zwycięstwo zawodniczkom KSZO nie przyszło łatwo. Po dominacji w pierwszym secie i wygranej do szesnastu – dwie kolejne partie spotkania toczyły się punkt za punkt. Siatkarki z Ostrowca w drugim secie napotkały silny opór ze strony MKS-u, ale zdołały seta rozstrzygnąć na swoją korzyść, wygrywając ostatecznie 25 do 23.
Pokaz prawdziwych siatkarskich umiejętności nastąpił w trzeciej odsłonie meczu. Od początku seta gra była bardzo wyrównana. Ostatecznie siatkarki z Dąbrowy Górniczej musiały uznać wyższość drużyny KSZO i trzeci set zakończył się zwycięstwem zespołu z Ostrowca 30 do 28, a całe spotkanie wynikiem 3 do 0.
Po ostatnim gwizdku sędziego w hali przy Świętokrzyskiej nastąpiła eksplozja radości ostrowieckich kibiców, których liczba szacowana jest na 1600 osób – to rekord frekwencji w tym sezonie!
Postawę kibiców doceniła Magdalena Soter, wybrana MVP meczu – To, co dzieje się na hali bardzo cieszy, wcześniej nie miałyśmy takiego dopingu – podkreśla Magdalena Soter. – Tacy kibice są siódmym zawodnikiem i dziękujemy im za energię.
Siatkarki KSZO OSTROWIEC po wczorajszym spotkaniu zajmują wysoką piątą lokatę w Lidze Siatkowej Kobiet z dorobkiem 11 punktów.
Kolejne spotkanie siatkarki z Ostrowca rozegrają w środę 29 listopada w Łodzi z drużyną ŁKS-u.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia