KSZO Odlewnia podejmuje Siódemkę Miedź Legnica

Po niespodziewanym zwycięstwie w Piekarach Śląskich tydzień temu, przyszedł czas na pierwsze zwycięstwo ekipy Mariusza Jurasika przed własną publicznością.

Już jutro Drużyna Wojowników zmierzy się z ekipą MSPR Siódemka Miedź Legnica. Mecz rozpocznie się o godz. 17, na Hali KSZO, przy ul. Świętokrzyskiej 11. Będzie to siódmym ligowym pojedynkiem obu ekip. Bilans dotychczas rozegranych spotkań jest dla nas korzystny. Ostrowczanie wygrali 3, zremisowali dwa a przegrali jeden mecz. Większość dotychczasowych spotkań miało niezwykle zacięty przebieg, a o końcowym wyniku decydowały ostatnie sekundy. Nie inaczej było wiosną, gdzie losy spotkania ważyły się do końcowej syreny. Spośród obecnie grających w KSZO zawodników w potyczkach z zespołem z Legnicy niezwykle udane mecze zaliczali Maciej Jeżyna (29 bramek), Dima Afanasjev (20 bramek) i Witek Kożeniewski (13 bramek).

Dotychczasowe wyniki

Sezon 2016/17 I liga gr. B
KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. – MSPR Siódemka Legnica 24:24 (15:9)
MSPR Siódemka Legnica – KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 20:21 (11:14)
Sezon 2015/16 I liga gr. B
MSPR Siódemka Legnica – KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 34:32 (14:18)
KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. – MSPR Siódemka Legnica 29:23 (13:13)
Sezon 2014/15 I liga gr. B
MSPR Siódemka Miedź Legnica – KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 25:28 (14:13)
KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. – MSPR Siódemka Miedź Legnica 29:29 (16:14)

Poznajmy rywala  Siódemka Miedź Legnica

Sekcja piłki ręcznej w Legnicy została założona w 1966 roku. Najpierw funkcjonowała w najniższej klasie rozgrywkowej jako Rzemieślnik, by w 1971 roku trafić pod skrzydła Miedzi. W latach 70-tych i do połowy 80-tych zawodnicy występowali głównie na poziomie rozgrywek okręgowych i wojewódzkich. W 1986 roku awansowali do II ligi, a trzy lata później do I ligi. Największe sukcesy przyszły już w nowym stuleciu. W sezonie 2003/04 legniczanie wywalczyli awans do ekstraklasy. W debiutanckim sezonie zajęli 8 miejsce. Niestety kolejny nie był już tak udany i zakończył się degradacją do I ligi. Miedź szybko powróciła w szeregi najlepszych w Polsce. W sezonie 2007/08 legniczanie znów byli ósmą drużyną w Polsce. Znakomicie prezentował się Michał Adamuszek, który został królem strzelców ekstraklasy. Najlepszy wynik w tej klasie rozgrywkowej Miedź osiągnęła w rozgrywkach sezonu 2011/2012, kiedy to zajęli 7 lokatę. Od sezonu 2013/14 zespół występuje w I lidze. W minionym sezonie Miedź zajęła wysokie 5 miejsce. Wśród obecnie występujących w zespole zawodników najbardziej znanym jest Paweł Piwko, mający za sobą występy w Vive Kielce (2 złote medale MP, 2 x PP). Ma za sobą 44 występy w reprezentacji Polski, w których zdobył 70 bramek. Wspierać go będą dwa nowe nabytki – Bartłomiej Koprowski (Moto Jelcz Oława) oraz Sebastian Ziemiński (Śląsk Wrocław).

Duże zmiany w Drużynie Wojowników

Choć sportowo zespół zajął w poprzednich rozgrywkach miejsce oznaczające spadek do II ligi, jednak dzięki reformie rozgrywek oraz wycofaniu się z I ligi rezerw VIVE Kielce ostatecznie podopieczni Mariusza Jurasika i Tomasza Radowieckiego pozostali na zapleczu Superligi. Po minionym sezonie w zespole KSZO Odlewni Ostrowiec Św. doszło do wielu istotnych zmian kadrowych. Miały one na celu podwyższenie poziomu sportowego drużyny i docelowo zapewnienie spokojnego bytu w I lidze. Z zespołem pożegnali się: Kacper Król, który przeszedł do Czuwaju Przemyśl, Wojciech Czuwara (przerwa w grze), Paweł Kwiatkowski (Sydnet UHC a następnie AZS UW Warszawa), Mateusz Rutkowski (Legionovia Legionowo). KSZO Odlewnia pozyskał zaś aż … 10 nowych zawodników. Są to prawoskrzydłowy Krystian Wędrak (Piotrkowianin Piotrków Trybunalski), lewoskrzydłowy Kacper Grabowski (Unia Lublin), bramkarz Damian Zając i obrotowy Maciej Stańko (obaj Gwardia Opole),  rozgrywający Grzegorz Sobut (Chrobry Głogów) i lewoskrzydłowy Grzegorz Hubka (Wisła Sandomierz). Ponadto KSZO nawiązał współpracę szkoleniową z VIVE Kielce. Na jej mocy do klubu trafili obrotowy Jakub Bulski, rozgrywający Łukasz Telka, Bartosz Kogutowicz oraz Damian Falasa.

Weź udział w konkursie. Wytypuj wynik meczu i zgarnij koszulkę „Drużyna Wsparcia”

/Drużyna Wsparcia/

Podziel się

Ważne wydarzenia