Wakacje OFFLINE w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczynają swoje zajęcia!

W Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęły się już pierwsze zajęcia dla mieszkańców miasta w każdym wieku pod hasłem WAKACJE OFFLINE 2021.

Zajęcia realizowane są w poszczególnych dyscyplinach przez lokalne organizacje pozarządowe, które połączyły siły i wspólnie napisały projekt do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, uzyskując na jego realizację dotację w wysokości aż 90 000,00 złotych! W ramach tych środków, każda z organizacji w zakresie swojej działalności realizować będzie darmowe zajęcia sportowe dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, mając na celu zainteresowanie ich różnymi formami aktywności z dala od komputera po roku nauki i pracy zdalnej.
Liderem ostrowieckiego projektu jest Stowarzyszenie Szachowe „Hetman” i jego prezes Anna Choina, zaś koordynatorem Paulina Kopeć z Fundacji Aktywnych Mam. „Wakacje offline” mają połączyć aktywne formy spędzania wolnego czasu z nauką i grą w szachy, która – jak mówią inicjatorzy – jest jako sport niedoceniania.

Oprócz nauki w szachy mieszkańcy będą mogli uczyć się rywalizacji w takich dyscyplinach jak:

  • zajęcia biegowe – realizowane przez Stowarzyszenie Biegaczy OstroBiec,
  • zajęcia rowerowe – przygotowywane przez Stowarzyszenie Ostrower,
  • gimnastyka ogólnorozwojowa i ćwiczenia z elementami fitness i zumby dla całych rodzin – realizowane przez Fundację Aktywnych Mam,
  • zajęcia z piłki nożnej – z Akademią Piłkarską Galacticos,
  • zajęcia siatkarskie – realizowane przez Akademię Volley Stars Ostrowiec Świętokrzyski,
  • zajęcia nordic walking – prowadzone przez Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Ostrowiec Świętokrzyski,
  • zajęcia taekwondo – poprowadzi Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego OSTO,
  • zajęcia multisensoryczne z tańcem sportowym – przygotowuje Gabinet Terapii Puzzel Iwona Strzałkowska-Nowak.

A Fundacja Questingu zadba o połączenie aktywności fizycznej z elementami dydaktycznymi projektu i zaprosi mieszkańców na questy spacerowe z historią ostrowieckiego sportu w tle.

Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg” z kolei w ramach projektu przygotowuje wydarzenie w postaci Ostrowieckiego Dnia Sportu, który odbędzie się 15 sierpnia, a zaprezentują się na nim wszystkie organizacje, które wzięły udział w projekcie, zapraszając tym samym mieszkańców do aktywnego świętowania tego dnia.

Mimo tego, że pozytywną decyzję o przyznanych środkach organizacje poznały dopiero 9 lipca to niektóre z nich już zapraszają na zajęcia. Na dziś swoją gotowość do ich realizacji ogłosiło Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy OstroBiec, które zaprasza wszystkich chętnych w każdy poniedziałek i środę od godziny 18.00 na tereny OW Gutwin. Swój grafik wakacyjnych zajęć przedstawiła także Akademia Siatkarska Volley Stars, zapraszając na treningi w lipcu w poniedziałki od godziny 17.00 na boisko do siatkówki plażowej na Gutwinie, we wtorki na Orlik na os. Ogrody od godziny 17.00 i czwartki od 16.30. W sierpniu z kolei zajęcia siatkarskie organizowane będą codziennie w terminach 02.08 – 06.08 od godziny 17.00 i 09.08 – 13.08 od godziny 10.00 na Orliku na osiedlu Ogrody.
Ćwiczenia realizuje już także Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego OSTO i swoich sił podczas tych zajęć można spróbować w lipcu w poniedziałki w hali KSZO, od godziny 17.00, we wtorki i czwartki w hali szkoły podstawowej nr 7 od godz. 12.00.
Od 23 lipca od godziny 16.00 startują zajęcia w Gabinecie Puzzel Iwony Strzałkowskiej-Nowak pn. ,,Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne dla dzieci i młodzieży” w siedzibie gabinetu przy ulicy Jana Kochanowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim, a 30 lipca Fundacja Questingu rusza z pierwszym questem spacerowym o godzinie 10.00 spod Kina Etiuda, a 31 lipca o godzinie 16.00 spod Kościoła przy ulicy Sandomierskiej.
Stowarzyszenie Szachowe HETMAN z kolei jako lider projektu, zaprasza wszystkich chętnych do zapoznania się z nauką gry w szachy w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki od godziny 10.00 w siedzibie stowarzyszenia przy ulicy Kilińskiego 57.
Od 2 sierpnia swoje zajęcia ogólnorozwojowe z elementami zumby i fitness dla całych rodzin, rozpoczyna Fundacja Aktywnych Mam w siedzibie Przestrzeni Aktywnej Mamy od godziny 9.00, a trwać będą do 6 sierpnia i ponownie od 23 sierpnia w podobnych godzinach.
Pozostałe organizacje odpowiadające za kolejne dyscypliny cały czas przygotowują swoje harmonogramy o których organizatorzy będą informowali na bieżąco na głównym profilu wydarzenia na portalu społecznościowym FACEBOOK – Wakacje Offline 2021, a także profilach swoich organizacji.

Podziel się