Świętujemy 1 Urodziny Radia Ostrowiec

To już rok. 5 czerwca 2017 roku na 95,2 FM rozpoczęliśmy nadawanie Radia Ostrowiec.
Nasz slogan reklamowy brzmi „Radio Ostrowiec. To nie kolejne radio. To TWOJE LOKALNE radio”, bo taka jest właśnie nasza misja. Od początku chcieliśmy tworzyć radio dla Was i z Wami – mieszkańcami Ostrowca i powiatu ostrowieckiego.

Ostrowiec i okoliczne gminy – Bałtów, Waśniów, Bodzechów, Ćmielów i Kunów to miejsca, gdzie bardzo dużo się dzieje. Prężnie działają instytucje kultury, rozwijają się lokalne stowarzyszenia i grupy nieformalne, powstają nowe inwestycje, odbywa się setki imprez. Mieszka wielu wspaniałych ludzi mających swoje pasje, hobby, ogromną wiedzę, którą nie zawsze mieli gdzie się podzielić. Ale to także problemy małe i duże, czasami potrzeba interwencji i wsparcia, której my dziennikarze lokalni moglibyśmy udzielić. I potrzeba informacji o tym co dzieje się wokół nas.

Mamy nadzieję, że przez ten rok działalności przekonaliśmy Was, że Radio Ostrowiec to Wasze radio, że jest otwarte dla wszystkich, i że każdy znajdzie w nim dla siebie coś ciekawego.

A 1 urodziny to wspaniała okazja, by razem poświętować. I dla Was Drodzy Słuchacze przygotowaliśmy Piknik Urodzinowy Radia Ostrowiec.

Już 17 czerwca w Parku Miejskim w ramach Dni Ostrowca Świętokrzyskiego zaczynamy o godzinie 11 na boisku Orlik, gdzie drużyna dziennikarzy Radia Ostrowiec zmierzy się z reprezentacjami mieszkańców. Do udziału w meczu zgłosić się może każdy dzwoniąc lub wysyłając do nas e:maila: redakcja@radioostrowiec.pl.

Z kolei o godz. 13 zapraszamy do udziału w 1 Urodzinowym Biegu o Puchar Radia Ostrowiec. Planujemy biegi dla dorosłych i dzieci. Naszym partnerem w organizacji biegów jest Stowarzyszenie Ostrobiec, które przyjmuje zapisy na bieg przez stronę www.ostrobiec.pl i na facebooku Stowarzyszenia.

A już o godzinie 14 na głównej scenie rozpoczynamy występy, konkursy, gry i zabawy. Zaprezentujemy Oficjalną Piosenkę Urodzinową Radiowców, którą napisał Wojtek Socha. Opowiemy o wpadkach radiowych i radiowej kuchni. Zagra dla Was zespół Kakadu, a co?. Oczywiście hity, które słyszycie na co dzień na antenie Radia Ostrowiec. Zobaczymy młodych adeptów taekwondo ze Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego, występy ostrowieckich grup: PROGRESS i Black&White oraz pokazy gimnastyki na trampolinach z klubu Olimpia Fitness.

Skate Park zamieni się w Strefę Miasteczka Rowerowego, gdzie ostrowiecka policja, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Rowerowy Ostrowiec przygotowali mnóstwo zabaw i konkursów.
W Strefie Dobrego Smaku będą Koła Gospodyń Wiejskich z Bałtowa, które na żywo pokażą nam m.in. jak robić wykwintne pierożki, z Bodzechowa i Waśniowa, ogródek grillowo-piwny, lody, wata cukrowa, kręcone ziemniaczki i inne smakowitości.

W Strefie Zdrowia będzie można zrobić bezpłatne badania słuchu, ciśnienia, cukrzycy i uzyskać porady dietetyka.

W Strefie Dobrej Zabawy czekają na dzieci animacje, gry, konkursy i prawdziwe Angry Birdsy w plenerze, które tylko na ten dzień przygotowała „To Ja – Kasia Kozińska”. Będą też zjeżdżalnie i zabawy przygotowane przez ostrowieckich harcerzy na czele z komendantem Dariuszem Czupryńskim.

Po raz pierwszy w Ostrowcu na pikniku zaprezentują się małe koziołki z Koziej Farmy na Zagajach. Jej właściciel Marcin Kutera zapewnia, że będzie można je karmić (przygotowaliśmy 50 kilogramów marchewki), głaskać i robić sobie z nimi zdjęcia.

Dzięki pani Jagodzie Nowakowskiej i Krzysztofowi Kowalskiemu, naczelnikowi Wydziału Infrastruktury Urzędu Miasta w Ostrowcu park jest już pięknie przygotowany, a dla koziołków zostaną ustawione drewniane bale, by mogły się wspinać, skakać i zaprezentować dzieciom. Przy Koziej Zagrodzie będzie można posmakować i kupić ręczni wyrabiane kozie sery.

A to nie koniec atrakcji – ostrowieccy strażacy zaprezentują pokazy cięcia samochodu i „sikawkowe konkursy” dla całych rodzin. Ostrowiecka policja będzie znakować rowery, Szkoła Muzyczna Casio będzie uczyć prostych chwytów gry na instrumentach, a Miejska Energetyka Cieplna przygotuje koparkę, na której będzie można sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe.

W Parku Miejskim zaprezentują się wszystkie miejskie spółki, Miejskie Centrum Kultury, Galeria BWA i Galeria Fotografii na terenie miasteczka ruchu drogowego przygotują animacje dla dzieci, będą ostrowieccy krótkofalowcy, a na scenie w Amfitearze zagrają zespoły hip-hopowe i raperzy. Będą także Food Trucki.

To będzie naprawdę szampańska zabawa, na którą jeszcze raz zapraszamy wspólnie z Miejskim Centrum Kultury i Urzędem Miasta. Dni Ostrowca, Świętujemy 1 Urodziny Radia Ostrowiec, 17 czerwca 2018, Park Miejski, godz. 14.

Radio Ostrowiec „To nie kolejne radio. To TWOJE LOKALNE radio”
pcr

Podziel się