Piłka ręczna w Ostrowcu – jak wyglądają szanse KSZO w zbliżającym się sezonie?

Sezon 2019/2020 w I lidze piłki ręcznej nabiera rozpędu! Jak radzi sobie drużyna KSZO Ostrowiec Świętokrzyski? Szczypiorniści walczą z przeciwnikami w grupie C I Ligi. Czy mają szanse na sukces? Jak wygląda skład kadry na ten sezon?

Krótka historia klubu

Męski klub sportowy szczypiornistów w Ostrowcu Świętokrzyskim powstał w 1964 roku, ale zakończył swoje działanie niespełna 20 lat później, bo już w 1981 roku. Miasto długo pozostawało bez klubu piłki ręcznej. Nowa drużyna powstała w 2008 roku i bardzo szybko zaczęła osiągać sukcesy. Od 2014 roku klub gra w zawodach I ligi piłki ręcznej.
Trenerem od 2017 roku jest nieprzerwanie Tomasz Radowiecki. Od zeszłego roku posiada on tytuł EHF Master Coach, który pozwala mu na prowadzenie wszystkich rozgrywek w Europie, nawet w Lidze Mistrzów! Należy on z pewnością do elity trenerskiej w naszym kraju.

Kadra zespołu:

Bramkarze:
Michał Piątkowski
Bartłomiej Sieniek
Mikołaj Baran
Kasper Kijewski
Rozgrywający:
Dawid Rusin
Jakub Kasprowicz
Bartosz Kogutowicz
Kamil Kieloch
Sebastian Pawlik
Sebastian Włoskiewicz
Paweł Kowalczyk
Skrzydłowi:
Kacper Grabowski
Maciej Jeżyna
Maciej Cukierski
Karol Chuchała
Kacper Granat
Maciej Dwojak
Filip Chmielewski
Grzegorz Hubka
Obrotowi:
Michał Włodarski
Bartłomiej Zielonko
Mikołaj Król
Rafał Jagiełło

Sezon 2019/20

Drużyna szczypiornistów Ostrowca Świętokrzyskiego wznowiła treningi już 12 sierpnia i w pocie czoła pracowała, aby dobrze przygotować się do rozgrywek ligowych. 21. września rozpoczęły się mecze nowego sezonu (w grupie C I ligi piłki ręcznej). Aktualnie szczypiorniści KSZO Ostrowiec Świętokrzyski mają na swoim koncie wygraną z drużyną Azoty-Puławy II i porażkę w starciu z AZS UW Warszawa.
Przed rozpoczęciem sezonu 2019/20 piłkarze ręczni z Ostrowca Świętokrzyskiego brali udział w meczach sparingowych. 2. września zaliczyli sukces zdobywając 2 miejsce w III Memoriale Henryka Grabczaka w Zamościu. Drużyna KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ma szanse, by odnieść w tym sezonie sukces. My tymczasem będziemy z pewnością bacznie przyglądać się ich poczynaniom!

Piłka ręczna kobiet

Nie należy zapominać o rozgrywkach kobiecej piłki ręcznej. Tutaj też czeka nas wiele emocji! Ostrowiec Świętokrzyski nie posiada jeszcze oficjalnego klubu kobiecego, ale być może kibicowanie rozgrywkom ligi kobiecej obudzi w mieszkankach chęć do gry? Poczynania polskich zespołów szczypiornistek przyciągają bowiem uwagę coraz większej liczby fanów. 7 września rozpoczęły się rozgrywki ligi kobiecej, w której walczą zespoły kobiece: Metraco Zagłębie Lubin, MKS Perła Lublin, Koszalin Piłka Ręczna, KPR Gminy Kobierzyce, EKS Start Elbląg, MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski, KPR Ruch Chorzów i Eurobud JKS Jarosław. Więcej na temat rozgrywek piłki ręcznej kobiet przeczytać można w artykule pod tytułem Zawodniczki piłki ręcznej szykują się do nowego sezonu.

Fanom sportowych emocji polecamy natomiast obserwowanie wyników rozgrywek sportowych na całym świecie na stronie sts.pl. Na stronie otrzymać można dostęp do wyników na żywo. Możliwe jest także wzięcie udziału w zakładach sportowych.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Podziel się