Piknik z Radiem Ostrowiec: Dobre emocje i dawka energii

Minął rok od naszego spotkania ze Słuchaczami w Parku Miejskim. Pora zatem na kolejne. 22 czerwca zapraszamy na Piknik z Radiem Ostrowiec. To będzie czas fantastycznej zabawy

Okazją do ubiegłorocznej imprezy były 1 urodziny Radia Ostrowiec. Dla naszych Słuchaczy oraz wszystkich mieszkańców miasta i powiatu przygotowaliśmy wówczas moc atrakcji. Była piękna pogoda, wspaniała zabawa i okazja do rozmów, które do dziś mile wspominamy.

Najwyższy czas powtórzyć to spotkanie.

W ramach Dni Ostrowca Świętokrzyskiego 22 czerwca w Parku Miejskim organizujemy PIKNIK Z RADIEM OSTROWIEC.

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Ostrobiec rozpoczniemy od Biegu o Puchar Radia Ostrowiec. To o godz. 13. Wszyscy biegacze odbiorą piękne, ekologiczne medale według projektu Przedsiębiorstwa Społecznego Allozaur z Bałtowa, a ufundowane przez spółkę Teknamotor z Ostrowca. A już od 14 cały park ożyje za sprawą naszych partnerów biznesowych, naszych przyjaciół oraz przygotowanych prezentacji na scenie.

Dla naszych najmłodszych mieszkańców powstanie Strefa Dobrej Zabawy, gdzie będzie można wyszaleć się na dmuchańcach, wziąć udział w fascynującej lekcji i eksperymentach naukowych, wygrać upominki w konkursach i grach przygotowanych przez Animacje TO JA, Akademię Nauki, Bałtowski Kompleks Turystyczny, firmę AIR FUN oraz Hufiec ZHP w Ostrowcu. Będzie także FOTOBUDKA, a firma PerfectDoor z Kunowa przygotuje dla dzieci… drzwi do malowania.

Dla dorosłych we współpracy z ostrowieckim Starostwem Powiatowym przygotowaliśmy Strefę Edukacji i Zdrowia, gdzie będzie można zrobić profilaktyczne badania, m.in. cukru we krwi i ciśnienia.

A całym rodzinom radości na pewno dostarczy Bałtowski Zwierzyniec, w którym podziwiać będzie można osiołki, owieczki i inne małe zwierzęta.

Poprzez gogle wirtualnej rzeczywistości firmy Craft Media będzie można pospacerować po zakątkach całego świata, a może i kosmosu – żeby poczuć się jak prawdziwy astronauta.

Pasjonaci motoryzacji będą mogli podziwiać samochody z Klubu Przyjaciół Pojazdów Dawnych SINGIEL, ale także wymienić się doświadczeniami i zasięgnąć porad użytkowników takich aut. A SINGIEL południową PARADĄ SAMOCHODÓW przez miasto zachęcać będzie do przyjścia do Parku Miejskiego na Piknik z Radiem Ostrowiec. Z kolei miłośnicy nowych aut będą mogli obejrzeć samochody Seat, które zaprezentuje Espanola Motor Kielce, Hyundai, Jaguar i Land Rover wystawione przez Folwark Samochodowy Kielce oraz samochody marki Citroen, które zaprezentuje Fix Forum Lider z Kielc. 

Niespodzianki i konkursy przygotowała także ostrowiecka Policja oraz Straż Pożarna – rodzinne strzelanie wodą z hydronetki? Czemu nie spróbować? Można będzie skorzystać z oznakowania roweru przez Policję oraz w alkogoglach poczuć jak groźna jest jazda po wypiciu alkoholu.

Swoje umiejętności pomoże sprawdzić sterowanie prawdziwą koparką Miejskiej Energetyki Cieplnej.

Strawę dla ciała zapewni Strefa Dobrego Smaku, gdzie czekać będą na uczestników naszego Pikniku pyszne potrawy Primo Pizza, Małej Sycylii oraz Pałacu Tarnowskich.

A na scenie zaprezentuje się Jorge Salazar z Ekwadoru, który zagra na fletni pana, zaśpiewa i zagra Koło Gospodyń Wiejskich ze Szwarszowic z gminy Bodzechów, wystąpią młodzi tancerze ze Szkoły Tańca Progres, do aktywności zachęci Xtreme Fitness.

Specjalnie dla Was dwukrotnie przed 16 oraz przed 18 zagra Piotr Restecki, wirtuoz gitary, muzyk i showman.

Piknik z Radiem Ostrowiec– a więc musi być dużo dobrego humoru. Ten o godz. 16 zapewni nam Kabaret CHYBA z Wrocławia, dobrze znany miłośnikom telewizyjnych programów kabaretowych.

Oczywiście będą KONKURSY, KONKURSY, KONKURSY, w których do wygrania będą bardzo cenne nagrody ufundowane przez naszych partnerów biznesowych. Ośrodek Szkoleniowy Karfast podarował voucher na szkolenie o wartości 1000 zł oraz wieżę stereo. Firma PerfectDoor deskorolkę elektryczną. Studio Figura t-shirty dla uczestników konkursów.

A wraz z nami szereg zabaw, atrakcji, prezentacji dla mieszkańców przygotowały miejskie instytucje. Będą miejskie spółki, m.in. Zakład Usług Miejskich, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja oraz Miejskie Centrum Kultury, którym bardzo dziękujemy za pomoc w przygotowaniu Pikniku. Będzie Biuro Wystaw Artystycznych, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. A MCK zaprasza także na prezentacje muzyczne do Amfiteatru.

Gorąco zapraszamy na Piknik z Radiem Ostrowiec, bo Radio Ostrowiec To NIE KOLEJNE radio. To TWOJE LOKALNE radio.
Park Miejski w Ostrowcu
Sobota godz. 13.00 – 18.00

Joanna Gergont – Woś
Redaktor Naczelna

Podziel się