Konkurs poezji oraz quiz historyczny na 100 lecie odzyskania niepodległości.

“Myśmy wciąż do Niepodległej szli…” to konkurs poetycki oraz quiz historyczny ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej na 100 lecie odzyskania niepodległości. Konkursy są finansowane oraz organizowane w ramach wieloletniego programu NIEPODLEGŁA.

Niepodległość narodu jest dobrem wspólnym. Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. jest okazją do świętowania wydarzeń z przeszłości, ale również zachętą do budowania wspólnej przyszłości. Program obchodów, dzięki Programowi NIEPODLEGŁA, będzie mógł połączyć wszystkich Polaków, pomimo różnic, bez względu na światopogląd czy poglądy polityczne, tak jak sto lat temu Niepodległa połączyła podzielony zaborczymi granicami Naród.

Wszystkich uczniów zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie poetyckim oraz quizie wiedzy o Niepodległej. Pula nagród wynosi 50000 złotych. Na najlepszych czeka etap finałowy oraz gala wręczenia nagród w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym!

Świętujmy razem to czego nie było, a jest – Wolną Polskę!

Szczegóły na stronie www.doniepodleglej.pl oraz na oficjalnych profilach konkursów w mediach społecznościowych https://www.facebook.com/doniepodleglej/

Podziel się