Gwiazdki Moc 2022

Świąteczna Akcja Charytatywna

 

Setki postąpień, miłe komentarze, sympatyczna rywalizacja i coraz więcej – pieniędzy w skarbonce. To krótki opis licytacji „Gwiazdki Moc”, które toczą się na Facebooku od 15 listopada. A wciąż, do naszej redakcji i Stowarzyszenia EDU – BAŁT dochodzą nowe fanty przynoszone przez mieszkańców miasta i powiatu. Za wszystkie pięknie dziękujemy…

A już od 5 do 9 grudnia wchodzimy w czas licytacji na antenie Radia Ostrowiec.

Każdego dnia zaczynać je będziemy o 6 rano w porannym paśmie „Na Dzień Dobry. Radio Ostrowiec”.

Lista licytacji Gwiazdki Moc 2022

Licytować będziemy filiżanki do kawy z logo akcji „Gwiazdki Moc”. Idealny zestaw do porannej kawy we dwoje. To edycja limitowana przygotowana specjalnie na tegoroczną akcję. Na to, by zostać właścicielem tego prezentu będą państwo mieli 4 godziny, bo te licytacje zamykać będziemy o godz. 10.

Przez cały dzień z kolei licytować będziemy dwa przedmioty. Jeden to tzw. fant główny. Jego licytację kończyć będziemy tuż przed godz. 17.

Drugi to fant samorządowy, czyli przedmiot podarowany tradycyjnie przez samorządowców z powiatu ostrowieckiego. Włodarze miast i wsi oraz powiatu będą gośćmi Radia Ostrowiec i będą zachęcać do licytacji. Na antenie w tym czasie pojawią się także przedszkolaki z przedszkoli nr 5, nr 7, nr 11, nr 16, nr 19 oraz przedszkola Promyk, które włączyły się do akcji Gwiazdki Moc i zrobiły dla nas piękne puszki – skarbonki, które wykorzystamy 10 grudnia na Kiermaszu Świątecznej Akcji „Gwiazdki Moc” w Ostrowieckim Browarze Kultury.

Tego dnia od 10 do 15 na kilkudziesięciu stoiskach będzie można kupić świąteczne dekoracje, świąteczne herbatki, wypieki i smakołyki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Będą też lokalne specjały z lokalnych firm. Każda złotówka trafiać będzie właśnie do puszki.

Na scenie licytować będziemy kolejne piękne przedmioty, które mogą stać się fantastycznym prezentem dla kogoś pod choinkę.

W tym roku, dzięki funduszom zebranym podczas akcji, chcemy wesprzeć przebudowę Centrum Społecznościowego „Wymiennikownia” na os. Ogrody tak, by zlikwidować bariery architektoniczne dla osób z niepełnosprawnościami.

Od sześciu lat akcję współorganizuje z nami LGD „Krzemienny Krąg”.

W tym roku partnerem strategicznym akcji jest Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Regionalnego EDU-BAŁT.

Partnerem akcji „Gwiazdki Moc” jest Miasto Ostrowiec Świętokrzyski.

Zapraszamy serdecznie do przyjścia na kiermasz i do udziału w licytacjach na antenie Radia Ostrowiec oraz aż do końca roku na facebookowej grupie „Świąteczna Akcja Gwiazdki Moc”.

I jak co roku:

Niech ta Gwiazdka ma Moc…

Joanna Gergont
Redaktor Naczelna


Po zakończeniu wygraniu licytacji należność należy wpłacić na konto:

STOWARZYSZENIE LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „KRZEMIENNY KRĄG”
BAŁTÓW 55, 27-423 BAŁTÓW
Bank Spółdzielczy
w Ostrowcu Świętokrzyskim 41 8507 0004 2009 9000 2007 0015
Z DOPISKIEM „Darowizna na cele statutowe”