Świąteczna akcja Radia Ostrowiec GWIAZDKI MOC ’21

LISTA AUKCJI GWIAZDKI MOC ’21

To nasz mały jubileusz. Po raz piąty Radio Ostrowiec i LGD Krzemienny Krąg organizują świąteczną akcję charytatywną „Gwiazdki Moc”.

Polubili ją nasi Słuchacze, polubili mieszkańcy powiatu ostrowieckiego, bo ten czas na antenie radia jest wyjątkowy.

Mówimy wówczas o tym, co na co dzień nam umyka, na co nie znajdujemy czasu, zabiegani i zatroskani obowiązkami.

A są to rzeczy, które w życiu są tak naprawdę bardzo ważne. Mówimy o tym, że ludzie potrafią być życzliwi, że są wrażliwi, że mają dobre serca i nawet sami – mając niewiele – gotowi są podzielić się z innymi. A ci inni – to po prostu dzieci naszych sąsiadów, koledzy i koleżanki naszych dzieci z osiedla, mieszkańcy Ostrowca, Bodzechowa, Waśniowa, Ćmielowa, Kunowa czy Bałtowa.

Dodatkowym plusem akcji jest to, że radosny klimat, serdeczność i solidarność, która króluje na antenie wprowadza nas w świąteczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

W tym roku chcielibyśmy Państwa, naszych Słuchaczy znów prosić o wsparcie. Ale dla wyjątkowych osób…. To podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, który mieści na osiedlu Słonecznym w Ostrowcu. Niemal setka dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi może każdego dnia chodzić tam do szkoły, tak jak ich w pełni zdrowi rówieśnicy.

Ośrodek ma świetnie przygotowaną kadrę, która uczy i terapeutycznie wspiera ponad 30 uczniów ze spektrum autyzmu.

Dzieci przechodzą tam pełen etap kształcenia szkoły podstawowej, uzupełniony o rehabilitacje i terapie. Te z lekkim stopniem niepełnosprawności mogą w Ośrodku ukończyć szkołę branżową, czyli zdobyć zawód, co oznacza szansę na samodzielne życie. Podopieczni z większym stopniem niepełnosprawności przysposabiają się do zawodu, co z kolei otwiera im drogę do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy ma wiele potrzeb. Budynek dawnej bursy szkolnej jest już ciasny, bo dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi przybywa z każdym rokiem. Szkole bardzo brakuje sali doświadczania świata, która daje wspaniałe efekty terapeutyczne. Po lekcjach do Ośrodka przychodzą na terapię rodzice z małymi dziećmi – już dwu, trzyletnimi, którym terapia w takiej sali byłaby bardzo pomocna.

Chcielibyśmy w tym roku zebrać fundusze, które pomogą stworzyć taką salę w szkole…

Wierzymy, że w tym roku – podobnie jak w latach poprzednich – możemy na Was liczyć. Że wspólny wysiłek da nam radość i satysfakcję. Że razem możemy zrobić coś dobrego dla innych…

Joanna Gergont
Redaktor Naczelna
Radia Ostrowiec

ZAPRASZAMY DO LICYTACJI NA ANTENIE I NA FACEBOOKU
ZACHĘCAMY DO KUPOWANIA KALENDARZY – CEGIEŁEK RADIA OSTROWIEC NA 2022 ROK


Przebieg świątecznej akcji Radia Ostrowiec Gwiazdki Moc’ 21

Tegoroczną świąteczną akcją Radia Ostrowiec „Gwiazdki Moc” chcemy pomóc podopiecznym, uczącym się w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym na os. Słonecznym w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Do placówki uczęszczają dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. To w niej swoje miejsce i szanse na edukację mają dzieci z szerokim spektrum autyzmu.

Na pierwsze elementy rehabilitacji i terapii mogą tam liczyć także dwu i trzyletnie dzieci, u których zdiagnozowano potrzebę leczenia już w tak wczesnym wieku.
W tym roku nasza akcja składa się z trzech elementów:

  • licytacji na antenie radia przedmiotów podarowanych przez naszych słuchaczy i partnerów biznesowych
  • licytacji fantów na radiowym facebooku
  • sprzedaży kalendarzy – cegiełek Radia Ostrowiec na 2022 rok.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej akcji…
Licytacje w ramach akcji Gwiazdki Moc zaczynają się 13 grudnia, a zakończymy je 17 grudnia.
Przedmioty na radiowym facebooku licytować będziemy od godz. 6 do godz. 17.
Przedmioty na antenie licytować będziemy od 6 do godz. 17.30, ale przez ostatnie 30 minut do licytacji włączyć się będą mogli także facebookowicze podczas transmisji live, do czego gorąco zachęcamy…

Wpłaty za wylicytowane przedmioty należy dokonać na konto:

LGD “Krzemienny Krąg”
41 8507 0004 2009 9000 2007 0015
z dopiskiem: Gwiazdki Moc – darowizna na cele statutowe

Można także dokonywać wpłat w dowolnej wysokości wprost na konto jeśli zechcą Państwo wesprzeć naszą akcję.

Ponadto w grudniu i styczniu sprzedawać będziemy trójdzielne kalendarze – cegiełki Radia Ostrowiec na 2022 rok. Cena minimalna 30 zł. Pieniądze zebrane do puszek także zasilą konto naszej zbiórki.
Kalendarze można „kupować”:
– w Radiu Ostrowiec, Galeria Łysica przy Alei 3 Maja 17
– w ostrowieckich przedszkolach i szkołach, którym dziękujemy za to, że przyjęły nasze zaproszenie do udziału w akcji: to Przedszkole Publiczne nr 19 na osiedlu Ogrody, Przedszkole Publiczne nr 21 na os. Stawki, w szkole i przedszkolu w Częstocicach, w Przedszkolu „Smyk” i Szkołach im. St. Konarskiego przy ul. Sienkiewicza, w szkołach podstawowych nr 4 przy ulicy Polnej oraz nr 5 na os. Ogrody, w Zespole Szkół nr 3, czyli THM-ie oraz III LO im. Władysława Broniewskiego.
– w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym

Świąteczna akcja Radia Ostrowiec: Niech ta Gwiazdka ma Moc!

Podziel się