Gwiazdki Moc 2019

Świąteczna Akcja Radia Ostrowiec

Kiedy zbliża się grudzień przyjaciele Radia Ostrowiec zaczynają dopytywać, czy mogą coś zrobić, bo przecież zbliża się „Gwiazdki Moc”.
To dowód na to, że Słuchacze bardzo dobrze przyjmują naszą świąteczną akcję charytatywną i… czekają na ten wyjątkowy czas, kiedy studio Radia Ostrowiec ledwo mieści wszystkich gości, gdzie na antenie rozbrzmiewają kolędy śpiewane na żywo przez mieszkańców naszego powiatu, gdzie możemy posłuchać opowieści o tradycjach świątecznych i radości towarzyszącej nam w Boże Narodzenie.
I gdzie odbywają się licytacje przedmiotów podarowanych na akcję, a wszystkim naszym Gościom i Słuchaczom towarzyszy niezwykła energia i dobre emocje, które daje poczucie, że jesteśmy razem, i że wspólnie pomagamy innym.

Przed nami III edycja Świątecznej Akcji Charytatywnej „Gwiazdki Moc”.

W tym roku pragniemy wesprzeć tych, którzy na co dzień pomagają innym. Są z nami od najmłodszych lat, uczą współdziałania, braterstwa, patriotyzmu. Są na każde zawołanie, nigdy nie odmawiają pomocy.
To harcerze z Hufca ZHP w Ostrowcu.
Od wielu lat ostrowieccy harcerze bardzo mocno angażują się w działania na rzecz ratownictwa medycznego. W przedszkolach, szkołach bezpłatnie prowadzą zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, uczą dzieci i młodzież jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia zdrowia swojego, czy innych osób. Ostrowieccy harcerze pomagają w zabezpieczaniu medycznym imprez plenerowych w całym powiecie, asystują i biorą udział w uroczystościach patriotycznych, pomagają organizacyjnie podczas ważnych świąt, pomagają osobom starszym, bezdomnym zwierzętom, są gotowi do działania w trakcie zagrożeń pogodowych.
Z ich szeregów wywodzi się wielu ratowników medycznych, którzy każdego dnia gotowi są do ratowania życia.
I, jak to z każdą organizacją pozarządową bywa, sami muszą szukać środków, by wypełniać swoją misję.
Ostrowieccy harcerze od wielu lat gromadząc środki kupowali sprzęt medyczny. Jest on na wyposażeniu karetki harcerskiej, ale sam samochód praktycznie nie nadaje się do jazdy. Ma 19 lat i jest bardzo wyeksploatowany. Zżera go rdza, wciąż ulega awariom, a koszty napraw przekraczają jego wartość.
Bardzo chcielibyśmy pomóc harcerzom w kupieniu nowej karetki i wierzymy, że dzięki pomocy naszych Słuchaczy uda nam się tego dokonać…
Harcerze chcą kupić samochód używany, bo oczywiście koszty nowego są ogromne, ale kilkuletni, w dobrym stanie na pewno posłuży im przez wiele kolejnych lat.
A ostrowieccy druhowie zapewniają, że w podziękowaniu za udział Słuchaczy w licytacjach w każdej szkole, do której ich zaproszą poprowadzą bezpłatne kursy udzielania pierwszej pomocy albo zajęcia edukacyjne, rekreacyjne lub zabawy dla dzieci.

Gorąco zapraszamy do udziału w naszej akcji „Gwiazdki Moc”.
Od 16 do 20 grudnia na antenie Radia Ostrowiec licytować będziemy przedmioty podarowane na naszą akcję przez wspaniałych Darczyńców.
Nasze studio pełne będzie gości, którzy zachęcać będą do licytacji, będą opowiadać o rodzinnych tradycjach świątecznych, przygotowaniach do świąt, ale także o tym, jak wiele radości daje pomaganie innym.

Na stronie internetowej www.radioostrowiec.pl znajdą Państwo zdjęcia i opisy wszystkich przedmiotów podarowanych przez Darczyńców.
Pod numerem telefonu 41 266 22 66 oczekiwać będziemy na naszych Słuchaczy, którzy mogą „podbijać” cenę licytowanego przedmiotu.
Na bieżąco podawać będziemy ostatnią kwotę, za którą został on sprzedany.
Partnerem naszej akcji jest Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg”. Przygotowała ona specjalne subkonto dla wpłat z wylicytowanych przedmiotów ale daje ono także możliwość dobrowolnych wpłat niezależnie od licytacji. Za każdą wpłaconą złotówkę będziemy niezwykle wdzięczni…
Pragniemy także poinformować, że 100 proc. tych wpłat zostanie przeznaczone na wskazany cel.

W tym roku wsparciem licytacji antenowych jest zbiórka pieniędzy, którą ostrowieccy harcerze uruchomili platformie Zrzutka.pl. Każdy kto chciałby wesprzeć naszą akcję może dorzucić tam swój grosik. Będziemy za to niezmiernie wdzięczni. Wpłacać można pod adresem: https://tiny.pl/tkvpv
Zachęcamy Państwa do udziału w naszej akcji. Ma ona wymiar lokalny, bo Radio Ostrowiec to stacja lokalna, dla której ważne są sprawy naszej „małej ojczyzny”…
Gwiazdka w wieczór wigilijny to nadzieja…

Joanna Gergont – Woś
Redaktor Naczelna
Radia Ostrowiec
——————————————————————-

Lista aukcji

Poniedziałek, 16 grudnia 2019 
Wtorek, 17 grudnia 2019 
Środa, 18 grudnia 2019
Czwartek, 19 grudnia 2019 
Piątek, 20 grudnia 2019

——————————————————————-
Numer konta „Gwiazdki Moc”. Świąteczna akcja Radia Ostrowiec

Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg”

41 8507 0004 2009 9000 2007 0015
z dopiskiem: Gwiazdki Moc – darowizna na cele statutowe