„BITWA MORSKA POD LITERACKĄ BANDERĄ I Z DYNAMITEM POD POKŁADEM”

Wakacyjny konkurs Radia Ostrowiec

Wakacje, letnie urlopy to nie tylko czas aktywnego wypoczynku, czy cudownego leniuchowania ale dla wielu czas, w którym nadrabiamy czytelnicze zaległości lub po prostu czytamy dla przyjemności.

I do podróży po literaturze chcemy zachęcić Państwa naszym wakacyjnym konkursem pod tytułem „Bitwa morska pod literacką banderą i z dynamitem pod pokładem”.

Zabawa to połączenie krzyżówki i gry w statki. Zadaniem uczestników będzie zatapianie Statków Antykultury, czyli piratów barbarzyńców, którzy skradli książki laureatów nagrody Nobla, a tym samym, uratowanie, czyli ocalenie zbiorów przed zniszczeniem.

Gramy – tak jak w statki. Na planszy umieszczone są:

  • Pięciomasztowiec – x1
  • Czteromasztowiec – x2
  • Trzymasztowiec – x4
  • Dwumasztowiec – x4

 

 

 

 

Uczestnik, który w całości zatopi Statek Antykultury i uratuje zbiory literatury wygrywa nagrodę – książkę jednego z noblistów, które ufundował Partner Konkursu Księgarnie Świat Książki.

Pola statków na planszy mają przypisane litery, które odkrywane przez uczestników zabawy układają się w hasło – cytat z dzieła jednego z noblistów.

Ten, kto pierwszy odgadnie hasło, a stać się to może na każdym etapie zabawy, zostaje zwycięzcą i przechodzi do finału, w którym walczyć będzie o nagrodę główną.

A jest nią weekendowy pobyt w Zakopanem w w komfortowym domku w Osadzie na Budzowskim Wierchu (osadatatraart.pl)

Ale gra ma kilka niespodzianek.

Na niektórych statkach znajduje się dynamit. Jeżeli trafimy na takie pole z dynamitem to – niestety – nagroda, książka noblisty nam przepada.

Na planszy ukryte są także pola bonusowe. Jeżeli na nie trafimy odpowiadamy na pytanie związane z życiem i twórczością laureatów Literackiej Nagrody Nobla. Poprawna odpowiedź daje prawo do wskazania litery, która może pomóc odgadnąć nam hasło.

Jedna gra toczyć się będzie przez jeden tydzień. Przygotowane mamy trzy krzyżówki.

Rozpoczynamy 2 sierpnia w audycji w „Dobrym miejscu. W dobrym czasie”.

W statki gramy o godz. 12.15 do 12.30. W tym czasie czekamy na Wasze telefony.

Finał zaplanowaliśmy na ostatni tydzień sierpnia. Rywalizacja o główną nagrodę rozegra się w redakcji Radia Ostrowiec. Będzie transmitowana na antenie.

Wszyscy uczestnicy finału otrzymają nagrody.

—————————————————————————————

Autorami „Bitwy morskiej pod literacką banderą i z dynamitem pod pokładem” są Grzegorz Marzec, koordynator przewodników Bałtowskiego Kompleku Turystycznego, pasjonat historii, muzyki, literatury i szachów oraz Wojciech Marzec, student Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, miłośnik literatury czeskiej, teatru i dramatu europejskiego. Prywatnie to Ojciec i Syn:-).

Regulamin „Bitwy morskiej pod literacką banderą i z dynamitem pod pokładem” REGULAMIN BITWA MORSKA

Podziel się