Słuchaj online

Zadzwoń do nas!
tel. 41 266 22 66


 

Nasze programy

Inwestycje

Koniec uciążliwego remontu. Ulicami Samsonowicza i 11 Listopada można już jeździć

Znaki zakazujące wjazdu na ulice 11 Listopada i Samsonowicza w Ostrowcu zostały w poniedziałek, 21 listopada usunięte. Ulice są wyremontowane i oddane do użytku kierowców. Ich przebudowa trwała półtora roku. – To była największa inwestycja w powiecie w ciągu ostatnich czterech lat – mówi Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki. – Jesteśmy zadowoleni i dumni, bo te… Read more »

Stuletnia kamienica na Osadowej zyskała drugie życie. Mieszkańcy już mają klucze

Osiem mieszkań socjalnych powstało w – do niedawna zrujnowanej – kamienicy na ulicy Osadowej 6, należącej kiedyś do Cukrowni Częstocice w Ostrowcu. We wtorek, 15 listopada ich nowi mieszkańcy odebrali klucze i już mogą się wprowadzać. – To budynek historyczny, ponad 100- letni, przywrócony do użytkowania i gruntownie wyremontowany. Jego elewacja nawiązuje do materiałów, z… Read more »

Przetarg na termomodernizację Domu Kultury w Ćmielowie unieważniony. Oferty były za drogie

Pierwszy przetarg na termomodernizację budynku i modernizację pomieszczeń w Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie został unieważniony. Dwie prawidłowo złożone oferty przewyższyły kwotę zaplanowaną na tę inwestycję. Oferty wykonawców otwarto w środę. Tylko dwie z trzech, były złożone prawidłowo. – Zgodnie z wymogami zawartymi w programie Polski Ład, gmina ma czas na wyłonienie wykonawcy… Read more »

Letni basen w Opatowie ma być czynny już w wakacje. Będzie bezpłatny

Odkryty basen na Kani w Opatowie doczeka się realizacji, a na razie doczekał się wizualizacji, która już wzbudziła ogromne zainteresowanie mieszkańców. Na zrujnowanym terenie, który kiedyś służył mieszkańcom właśnie jako miejsce letniej rekreacji, wyburzono już stary budynek gospodarczy. – Będzie w tym miejscu postawiony nowy pawilon, z zapleczem szatniowym, gospodarczym i gastronomicznym. Będziemy mieli boisko… Read more »

Miejski Zakład Komunikacji przenosi się. Od 1 listopada będą nowe rozkłady jazdy

Od 1 listopada baza Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowcu przenosi się z Alei Jana Pawła II na ulicę Samsonowicza. Pasażerów w związku z tym również czekają zmiany- konkretnie w rozkładach jazdy. Nowa nowa baza Zakładu wybudowana została na ulicy Samsonowicza, w sąsiedztwie huty, w związku z całkowitą modernizacją komunikacji miejskiej w Ostrowcu. Wybudowano tam nową… Read more »

Trwa budowa kanalizacji w Piaskach Brzóstowskich w gminie Ćmielów

Rozpoczęła się budowa kolejnego odcinka sieci kanalizacyjnej w Piaskach Brzóstowskich w gminie Ćmielów. Długość budowanego odcinka to 183 metry. Prace kosztować będą ponad 286 tysięcy złotych. – To dość trudne zadanie, ponieważ jest to teren podmokły, dlatego prace wykonywane są z udziałem specjalistów. Pieniądze na ten cel to środki zewnętrzne, pozyskane z rezerwy budżetu państwa… Read more »

Mieszkańcy Glinki w gminie Ćmielów doczekali się asfaltu na drodze w swojej miejscowości

Na drodze w Glince w gminie Ćmielów wylano wyczekiwany przez mieszkańców asfalt. Była to jedyna miejscowość w gminie, która do tej pory nie miała dostępu do drogi asfaltowej. Mieszkańcy interweniowali w tej sprawie wielokrotnie, także w Radiu Ostrowiec. Więcej już nie muszą, bowiem ich życzenia zostały spełnione. – To była wyczekiwana droga i inwestycja. Wiem,… Read more »

reklama

Sport

reklama

reklama

Kultura

„Ukraina przed wiekami” w Pałacu Wielopolskich – gratka dla miłośników historii i archeologii

„Ukraina przed wiekami” to wystawa proponowana przez Muzeum Historyczno- Archeologiczne w Ostrowcu, której wernisaż odbędzie się w niedzielę w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach. Wystawa przygotowana przez Muzeum Archeologiczne w Krakowie przedstawia zabytki odkryte na ziemiach współczesnej Ukrainy, a gromadzone przez krakowskie muzeum od połowy XIX wieku do II wojny światowej. Zaznajamia z różnorodnością i bogactwem… Read more »

’Rytm” Tamary Berdowskiej w Galerii van Rij

W Galerii van Rij, w przestrzeni starej malarni porcelany w Ćmielowie oglądać można abstrakcje geometryczne Tamary Berdowskiej. Wernisaż wystawy zatytułowanej 'Rytm” odbył się w sobotę. – Wystawa potrwa do drugiej połowy stycznia i można ją oglądać codziennie. Na wystawie prezentujemy kilkadziesiąt prac i nie jest to tylko malarstwo, ale również obiekty przestrzenne – zachęca do… Read more »

„Sierpień 80” w obiektywie Stanisława Składanowskiego można oglądać w Galerii Fotografii

W Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury w piątek otwarto wystawę „Sierpień 80” Stanisława Składanowskiego. W wieczornym wernisażu uczestniczył autor, który był działaczem opozycyjnym w czasach PRLu. Jako pracownik Stoczni Gdańskiej i Stoczni Remontowej w sierpniu 1980 roku brał udział w strajkach, dokumentował między innymi demonstracje oraz zajścia uliczne w Gdańsku i Gdyni także po wprowadzeniu… Read more »

reklama

Nasze patronaty