Uczniowie zakończyli rok szkolny

Dziś najszczęśliwszy dzień dla wielu uczniów – zakończenie roku szkolnego. Po 10 miesiącach nauki nadszedł czas na długo wyczekiwany odpoczynek. Dzieci odbierały dziś świadectwa. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim wszystkim uczniom klas 4-8 wręczone zostały świadectwa z czerwonym paskiem.

Szkoła przyznała je nie za średnią ocen, ale za pracę, zaangażowanie lub na przykład pomoc kolegom. Zostały wydrukowane na zwykłej drukarce, ale uczniów cieszyły w równym stopniu, co te ministerialne.

– Jest to miłe ze strony nauczycieli – mówiła Nadia Sałata. – Wyróżnienia można dostać, a niektóre osoby mogą w ogóle nie doświadczyć tego uczucia, jak to jest mieć pasek na świadectwie, dzięki temu mogą poczuć się lepiej – dodała Klaudia Milewska z siódmej klasy, które zostały wyróżnione między innymi za życzliwość i koleżeńskość. Z zakończenia roku szkolnego cieszą się nie tylko uczniowie, ale też rodzice.

– Rodzice nie będą musieli rano wstawać i szykować dzieci do szkoły. Każdemu należy się wolne i nam i dzieciom – mówiły Dorota Banasiewicz, – Wspólnie wyjedziemy, miło spędzimy ten czas – zaznaczał Andrzej Nowak. – Trochę odpoczynku będzie od szkoły. Odpocznę od przygotowywania dzieci do szkoły i odrabiania z nimi lekcji – mówiła Paulina Mistrzyk. – Odpoczniemy wreszcie od nauki – dodała Sylwia Kajda.

Najmniej zadowolone z zakończenia roku szkolnego wydawały się być najmłodsze dzieci. O ich odczucia pytał Daniel Mordon.

– Trochę będzie mi tęskno za przyjaciółmi, ale z drugiej strony cieszę się, że zaczynają się już wakacje –  podkreślała Hania z trzeciej klasy.

Uczniowie do szkół wrócą 2 września.

/mor/

Ważne wydarzenia