Test Coopera dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego i powiatu organizuje ostrowiecki AZS

Test Coopera czyli 12-minutowy bieg w najbliższą sobotę, 8 czerwca na Gutwinie organizuje Uczelniany Klub AZS, działający przy Akademii Nauk Stosowanych imienia Józefa Gołuchowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Sprawdzić może się każdy mieszkaniec powiatu ostrowieckiego.

– Test Coopera to próba wytrzymałościowa. polega na dwunastominutowym wysiłku. Może to być bieg, marsz, marszobieg. Ważne, żeby w ciągu 12 minut pokonać jak najdłuższy dystans – mówi organizatorka Magdalena Sobolak z Klubu Uczelnianego AZS ANSG Ostrowiec Świętokrzyski.
Biegi odbywać będą się w turach po 30 osób w 20-minutowych odstępach.

– Zapraszamy na start wszystkich bez względu na wiek i płeć czy staż biegowy. Wyniki odczytujemy z tabeli. Wszyscy, którzy są zainteresowani mogą wziąć udział -mówi Magdalena Sobolak i dodaje, że rekordziści są w stanie przebiec niespełna 5 kilometrów w 12 minut.

Każdy uczestnik przed biegiem otrzyma numer startowy, a po dobiegnięciu do mety certyfikat z wynikiem i pamiątkowy medal. Start zaplanowano na godzinę 10. Na test można zapisać się w dniu testu na miejscu w biurze zawodów. Udział jest bezpłatny. Radio Ostrowiec objęło wydarzenie patronatem medialnym.

/mor/

Ważne wydarzenia