Jubileuszowa gala istnienia CKU w Ostrowcu Świętokrzyski. To już 20 lat ich działalności

Fot. Oliwia Sałata

20-lecie działalności świętowało w ostatnią niedzielę, 18 maja ostrowieckie Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Okrągły jubileusz był okazją do wspomnień i podziękowań dla przyjaciół placówki, którzy licznie uczestniczyli w wydarzeniu zorganizowanym w Ostrowieckim Browarze Kultury.

– Jesteśmy wdzięczni za każdy gest sympatii i za każde zainteresowanie nauką w naszej placówce. Za to dobro, które otrzymujemy, też chcemy po wielokroć podziękować – podkreśla Aneta Pierścińska-Maruszewska, dyrektorka CKU.

Wydarzenie zainaugurował wykład dotyczący istoty szczęścia, który wygłosiła filozofka i profesorka nauk humanistycznych Maria Szyszkowska. Nie zabrakło też oprawy artystycznej, którą zapewnił kabaret 'Słoneczny Krąg’ z Bodzechowa. Uroczystą gale zwieńczył pokaz laserów na dziedzińcu OBK, który przygotował Dj GOMEZZZ.

CKU rozpoczęło swoją działalność w 2004 roku. Inicjatorką i pierwszą dyrektorką placówki była Wiesława Maj, która podczas gali wspominała początki działalności CKU.

– Było bardzo ciężko. Nie mieliśmy komputerów, ławki były obdrapane, w oknach nie było nawet firanek. Całe grono pedagogiczne ciężko pracowało ze mną i udało nam się te placówkę otworzyć – opowiada Wiesława Maj.

Centrum Kształcenia Ustawicznego to jedyna placówka w Ostrowcu Świętokrzyskim, która bezpłatnie kształci osoby dorosłe. W swojej ofercie posiadają między innymi Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, Szkołę Policealną a także Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe.

/osa/

Ważne wydarzenia