Niedługo mija termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego Ostrowca Świętokrzyskiego

Fot. Archiwum

Za kilka dni, bo już w niedzielę 19 maja, mija termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego Ostrowca Świętokrzyskiego. W tym roku na jego realizację przeznaczono rekordową kwotę – 1 111 111 złotych.

– Jeszcze parę dni temu mieliśmy tylko 4 wnioski. W ciągu tych ostatnich 4 dni przybyło ich naprawdę sporo, w tym momencie mamy ich już 22. Są ciekawe projekty ekologiczne, związane z terenami zielonymi miasta, a także z dziką przyrodą. Są pomysły dotyczące naszej lokalnej tożsamości, związanej z historią hutnictwa – wymienia Tomasz Gębka, zastępca naczelnika Wydziału Planowania i Rozwoju w Urzędzie Miasta.

Propozycje przedsięwzięć do realizacji w ramach programu można składać w formie papierowej w urzędzie miasta lub za pomocą strony internetowej. Wnioskodawcą może być każdy mieszkaniec Ostrowca, niezależnie od wieku. Osoby niepełnoletnie potrzebują jedynie pisemnej zgody rodzica.

Do wniosku załączyć należy listę poparcia z podpisami przynajmniej 20 osób.

– Jeżeli jest to zadanie o charakterze inwestycyjnym, czyli według projektu zostanie utworzona trwała konstrukcja na gruncie, to maksymalna kwota na jeden pomysł to 444 444 złote. W przypadku zadań nieinwestycyjnych, czyli takich związanych ze sportem, kulturą, szkoleniami czy pomocą społeczną, kwota przeznaczona na jeden pomysł to 111 111 złotych – mówi Tomasz Gębka, podkreślając, że urzędnicy chętnie pomagają w poprawnym wypełnieniu wniosków.

Link do strony, na której można składać swoje wnioski: https://boos.um.ostrowiec.pl/

/osa/

Ważne wydarzenia