Sesja Rady Miasta w czwartek. Szykuje się długa dyskusja

Fot. Anna Śledzińska

O godzinie 12 w czwartek, 29 lutego rozpocznie się jedna z ostatnich w tej kadencji sesji Rady Miasta w Ostrowcu. Dyskusja będzie długa, bo w porządku obrad jest prawie 30 projektów uchwał, w tym między innymi przyjęcia strategi terytorialnej Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miast Północy.

Jest też projekt dotyczący utworzenia Miejskiego Ośrodka Rehabilitacji i Psychoterapii, zgłoszony przez klub radnych Prawa i Sprawiedliwości.

– Prawda jest taka, że ten projekt uchwały nie spełnia wymogów prawnych. Trzeba będzie jednak głosować przeciwko niemu, aczkolwiek gdy PiS wniesie nowy projekt uchwały, zgodny z przepisami, to absolutnie jest on do przyjęcia, bo to jest bardzo ważny temat – mówi Irena Renduda – Dudek, przewodnicząca Rady Miasta.

Radni do przeanalizowania mają dużo uchwał porządkowych, a także związanych z wydaniem pieniędzy z budżetu miasta.

– Mamy dwa projekty uchwał, w których przeznaczamy pieniądze dla kościoła w Denkowie i na ulicy Sandomierskiej na remonty, w ramach kwot zarezerwowane w budżecie – dodaje przewodnicząca.

Dotacje mają być także przekazane powiatowi ostrowieckiemu na funkcjonowanie linii autobusowej z Ostrowca do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach oraz dla województwa świętokrzyskiego na wspólne utrzymanie zieleni na rondach na drodze wojewódzkiej. Na dane mają być także – o czym już informowaliśmy – nazwy trzech nowych rond w Ostrowcu.

Posiedzenie odbędzie się o godzinie 12 w Urzędzie Miasta przy ulicy Głogowskiego i będzie na żywo relacjonowane w internecie.

/sla/

Ważne wydarzenia