Szykują się kolejne remonty ulic w Ostrowcu. Miasto ogłasza przetargi

Fot. Radio Ostrowiec

Pięć kolejnych ulic na terenie Ostrowca ma zostać wyremontowanych za pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg jeszcze w tym roku.

Miasto na remont ulic Szkolnej, Browarnej i Spółdzielczej w dzielnicy Denków już ogłosiło przetarg. Potencjalni wykonawcy mogą składać oferty do środy, 28 lutego.

– Szkolna o długości ponad 327 metrów, Browarna to około 130 metrów i Spółdzielcza ponad 267 metrów. Wszystkie te ulice będą miały nową podbudowę, wymieniona zostanie kanalizacja deszczowa, a w niektórych miejscach wybudowana nowa, przez co na pewno poprawi się gospodarka wodna w tym rejonie. Będą nowe chodniki, dojazdy oraz oświetlenie – wyjaśnia Marcin Karbowniczek, kierownik referatu inwestycji drogowych w Urzędzie Miasta w Ostrowcu.

Jezdnie, ze względu na gęstą zabudowę w tym rejonie nie będą poszerzone, ale na pewno jakość poruszania się po nich znacznie się polepszy. Wykonawca wyłoniony w przetargu będzie miał na wykonanie prac 350 dni od momentu podpisania umowy.

– Z góry przepraszamy mieszkańców tego rejonu, bo na pewno będą utrudnienia. To kompleks trzech uliczek położonych blisko siebie. Ale jak już to wykonamy, na pewno będzie dużo ładniej.

Także z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyremontowane mają zostać ulica Wronia od ulicy Chrzanowskiego do Ogrodowej oraz ulica Jasna w dzielnicy Ludwików.

– Będziemy starali się wykonać te ulice kompleksowo, a więc z nawierzchnią asfaltową, okrawężnikowaniem, chodnikami i oświetleniem – mówi Marcin Karbowniczek.

Przetarg na wykonanie remontów tych dwóch ulic ma zostać ogłoszony w najbliższych dniach.

/sla/

Ważne wydarzenia