Wiemy gdzie dokładnie staną tężnie na Ogrodach i Stawkach

Miasto wybrało już lokalizacje dwóch tężni solankowych, jakie mają powstać na osiedlach Ogrody i Stawki w ramach budżetu obywatelskiego. Na Ogrodach tężnia wpisze się w plac tak zwanego ogrodu sensorycznego. Na Stawkach zakres inwestycji będzie większy.

– Tężnia na osiedlu Stawki powstanie na terenie asfaltowego boiska przy szkole podstawowej nr 14. To zadanie zostanie połączone z zagospodarowaniem tego miejsca, bo boisko nie jest wykorzystywane, a jest asfaltową pustynią. Chcemy tam urządzić taki kieszonkowy park, którego jednym z elementów będzie tężnia – zapowiada Krzysztof Kowalski, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

Plac na Stawkach ma stać się zielonym miejscem do wypoczynku. Urzędnicy szukają już wykonawcy projektu i budowy tężni na Ogrodach. Zainteresowane firmy swoje oferty mogą składać do 5 lutego. Ogłoszenie w sprawie tężni na Stawkach ma zostać opublikowane w najbliższym czasie. – Wykonać te inwestycje musimy do końca roku. Liczymy, że przed zimą uda się to już zrealizować – mówi Krzysztof Kowalski.

Projekt budowy tężni otrzymał w ramach budżetu obywatelskiego najwięcej głosów mieszkańców miasta. Samorząd szuka już także wykonawcy projektu zagospodarowania terenu przy stawie w Częstocicach. Pierwsza próba znalezienia wykonawcy nie doczekała się rozstrzygnięcia, bo kwoty, jakie proponowały firmy kilkukrotnie przekroczyły wielkość zabezpieczonych przez gminę środków. Do końca roku powstać ma także miasteczko rowerowe przy szkole podstawowej 'Dwunastka’, a także kilkanaście innych przedsięwzięć, które nie wygrały w budżecie obywatelskim, ale uzyskały dużą liczbę głosów.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia