Kolejna seniorka oszukana „na wnuczka”. Policja po raz kolejny apeluje o rozwagę

Fot. archiwum

Kolejne oszustwo „na wnuczka” w powiecie ostrowieckim. Seniorka straciła 30 tysięcy złotych.

Jak ustaliła policja, do 82-letniej mieszkanki Ostrowca około godziny19.10 we wtorek zadzwonił mężczyzna, podający się za policjanta. Poinformował ją, że jej wnuczka spowodowała wypadek drogowy i potrzeba 150 tysięcy złotych na „polubowne załatwienie sprawy”.

Podczas rozmowy, dla uwiarygodnienia oszustwa przestępca przekazał słuchawkę kobiecie, która udawała wnuczkę seniorki – mówi Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu.

Starsza pani nie miała tylu pieniędzy, ale zgodziła się pomóc rzekomej wnuczce. Kiedy pojawił się u niej człowiek mający przejąc pieniądze, przekazała mu 30 tysięcy złotych. O tym, że padła ofiarą oszustów powiadomił ją syn, do którego zadzwoniła chwilę później.

To kolejne oszustwo w regionie, którego ofiarą padł senior w ostatnich dniach. W niedzielę 73- letnia mieszkanka powiatu pińczowskiego przekazała mężczyźnie, który podał się za jej wnuczka 130 tysięcy złotych. One również miały uratować przed konsekwencjami po spowodowaniu wypadku drogowego.

Policja po raz kolejny przestrzega przed podobnymi akcjami i przypomina, że funkcjonariusze nigdy nie dzwonią do nikogo, by poinformować go o tego typu zdarzeniach, a już na pewno nie domagają się pieniędzy na „załatwienie sprawy”.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia