Laureaci konkursu językowego dostaną możliwość zdawania egzaminu na certyfikat C1 Advanced

Od lewej siedzą naczelnik Mariusz Łata, starosta ostrowiecki Marzena Dębniak i dyrektor „Chreptowicza” Małgorzata Górecka- Smolińska. Fot. Anna Śledzińska

Konkurs popularyzujący język angielski, w którym nagrodą jest możliwość zdawania egzaminu na certyfikat Cambridge C1 Advanced, został zorganizowany w Liceum Ogólnokształcącym numer II imienia Joachima Chreptowicza w Ostrowcu.
Około 190 uczniów ostrowieckich szkół średnich skorzystało z możliwości udziału w tym konkursie.
– Założeniem tego konkursu jest to, by najlepsi uczniowie w konkursie zostali nagrodzeni możliwością zdawania certyfikatów C1 Advanced. Zakładamy, że nie mniej niż 20 i nie więcej niż 30 osób, będzie miało szansę uzyskać taki certyfikat językowy, ważny na rynku językowym i edukacyjnym – mówi Mariusz Łata, naczelnik wydziału edukacji, zdrowia i spraw społecznych Starostwa Powiatowego.
Certyfikaty językowe finansowane przez samorząd, mają już od kilku lat możliwość zdawać uczniowie szkół podstawowych w Ostrowcu. Ten dla szkół średnich, jest już bardziej zaawansowany.
– C1 poziom Advanced to bardzo zaawansowana forma certyfikatu, która sprawdza biegłość języka angielskiego. Dodajmy, że to jest certyfikat Cambridge English honorowany, który nigdy nie traci ważności i jest uznawany przez pracodawców na całym świecie – mówi Małgorzata Górecka – Smolińska, dyrektor „Chreptowicza”, która jest koordynatorem całego przedsięwzięcia.
Pierwszy etap, szkolny konkursu już się odbył.
– Biorąc pod uwagę wyniki, które już otrzymuję widać, że na 36 możliwych do uzyskania punktów, wahają się w granicach pomiędzy 20 a 31. Czyli jest całkiem nieźle. Mam nadzieję, że uda się wyłonić około 90 osób do drugiego etapu, który odbędzie się 23 lutego – wyjaśnia Małgorzata Górecka- Smolińska.
Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas trzecich i czwartych. Najlepszym możliwość uzyskania certyfikatu sfinansuje powiat, na ten cel wstępnie przeznaczono 20 tysięcy złotych. Jeśli pomysł się przyjmie, to projekt będzie realizowany w kolejnych latach.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia