Jeszcze nie wnioski, a wstępne deklaracje zakupu węgla od gminy przyjmuje samorząd Kunowa

Wszystkie gminy powiatu ostrowieckiego przystąpiły do programu sprzedaży węgla mieszkańcom po preferencyjnych cenach – nie wyższych niż 2 tysiące złotych za tonę. Organizacja przedsięwzięcia jest jednak różna w poszczególnych gminach.

O ile na przykład w Ostrowcu czy Bodzechowie przyjmowane są już wnioski od mieszkańców na zakup węgla, to w gminie Kunów najpierw zbierane są wstępne deklaracje. – Zebranie tych deklaracji pozwoli nam na podpisanie umowy z podmiotem wprowadzającym węgiel do obrotu, czyli tym, od którego kupi go gmina. Nie wiemy jeszcze jaka będzie to firma, więc nie wiemy jaka będzie ostateczna cena surowca dla mieszkańców. To wszystko będziemy analizować – wyjaśnia Aneta Szloser-Tyczyńska, sekretarz gminy Kunów. Zaznacza, że mieszkańcy wstępne deklaracje zakupu opału od gminy mogą składać od dziś – tylko do 9 listopada.

– Deklaracje są do pobrania na stronie internetowej urzędu. Można je też odbierać od sołtysów. Wypełnione można złożyć osobiście w urzędzie, wysłać mailem lub skorzystać ze skrzynki e-PUAP – wyjaśnia sekretarz gminy Kunów. Samorząd analizuje także, czy węgiel będzie dostarczać do mieszkańców, jak to ma wyglądać w Ostrowcu, czy mieszkańcy będą go odbierać sami we wskazanym miejscu – tak będzie z kolei w Ćmielowie.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia